با ما تماس بگیرید :

تلفن با ثبت شرکت در اروپا

ارتباط از طریق واتساپ :

0046722963279

00447759255283

0097433890269

ارتباط از طریق ایمو :

0046704575650

0046722963279

 ارتباط از طریق تماس تلفنی و تلگرام :

00989033948290

یونان

یونان

یونان

یونان نام فارسی کشوری در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان است که تمدنی طولانی دارد و آن را خاستگاه دموکراسی نامیدهاند


 

یونان :


این کشور از شمال با آلبانی، مقدونیه و بلغارستان و از شرق با ترکیه دارای مرز مشترک زمینی است. سرزمین اصلی یونان در جنوب و شرق به وسیله دریای اژه احاطه شده و از غرب به دریای ایونی محدود است.
یونان در محل اتصال سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا واقع شده است و وارث میراث یونان باستان، امپراتوری بیزانس و نزدیک چهار قرن سلطه ترکان عثمانی است.

این کشور به عنوان مهد تمدن مغرب زمین و زادبوم دموکراسی، فلسفه غرب، بازیهای المپیک، علوم سیاسی، نمایشنامهنویسی شناخته میشود.


بعد از جنگ جهانی دوم یونان در مسیر توسعه اقتصادی قرار گرفت. این کشور با همسایهاش، ترکیه، بر سر مالکیت بر برخی مناطق وجود داشت.
امروز یونان کشوری توسعه یافته و یکی از اعضای اتحادیه اروپا است که در سال ۱۹۸۱ میلادی به عضویت آن درآمد. عضو اتحادیه اقتصادی و پولی اتحادیه اروپا، پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه یا OECD، آژانس فضایی اروپا یا ESA است.


سیاست در یونان
حکومت یونان حکومت دموکرات بر پایه مجلس است. رئیس حکومت در آن رئیس جمهور است. رئیس جمهور با رای اعضای مجلس برای دورهای پنج ساله انتخاب میشود.
رئیس دولت در یونان نخست وزیر است. هم اوست که رئیس دولت در یونان است و بر کابینه نظارت دارد. نقش رئیس جمهور در اداره یونان کمرنگ است و بیشتر اختیارات را نخستوزیر دارد.

اقتصاد در یونان

 

توریسم نقش مهمی در اقتصاد یونان دارد. تولید ناخالص داخلی یونان 4/326میلیارد دلار است که 3/76 درصد آن در بخش خدمات تولید میشود.
نیروی کار این کشور 49/4 میلیون نفر است که بیشتر آنها در بخش خدمات فعالند. نرخ بیکاری در آن 4/8 درصد است و نرخ تورم آن 6/2 درصد.
صادرات این کشور شامل اغذیه و اشربه، تولیدات کارخانهای، مواد پتروشیمی، مواد شیمیایی و منسوجات است که به کشورهای آلمان (5/11 درصد)، ایتالیا (4/11 درصد)، بلژیک (5/6 درصد)، انگلیس (1/6 درصد)، قبرس (5/5درصد)،ترکیه(2/5درصد)،فرانسه(5/4)، آمریکا (5/4 درصد) و اسپانیا (1/4درصد) است.
این کشور محصولات مورد نیازش را از کشورهای آلمان (6/12 درصد)، ایتالیا (5/11 درصد)، روسیه (1/7درصد)، فرانسه (9/5درصد)، هلند (2/5درصد) و کره جنوبی (2/4درصد) وارد میکند.

 

مردم یونان
10 میلیون و 706 هزار و 290 نفر در یونان زندگی میکنند که 98 درصد از آنها مسیحی ارتودوکس هستند و 3/1درصد از آنها مسلمان.
هفت درصد از جمعیت این کشور را خارجیها تشکیل میدهند که برای کار یا زندگی به آن رفتهاند.
میانگین سنی مردم آن 2/41سال است. امید به زندگی در بدو تولد برای زنان 06/82سال و برای مردان 85/76سال است.
بر اساس آمارهای سال 2001 میلادی 2/0درصد از مردم آن مبتلا به بیماری ایدز هستند که جمعیتی حدود 9 هزار نفر را در بر میگیرد.
زبان رسمی این کشور یونانی است و 99 درصد از مردم به آن سخن میگویند. زبانهای انگلیسی و فرانسه نیز به دلیل توریستی بودن این کشور کم و بیش صحبت میشود.

ارتباطات در یونان
تا دهه 80 میلادی تلویزیون تنها در اختیار دولت بود اما در این دهه تلویزیونی خصوصی راهاندازی شد که با سریالهایش توانست مخاطبان زیادی را به خود جلب کند.
میگویند در این کشور در یک هزار و 700 رادیو و تلویزیون فعال است که بسیاری از آنها بدون مجوز هستند. به گزارش بی.بی.سی رسانههای مکتوب در این کشور از آزادی برخوردارند با این حال یک نوع خودسانسوری درباره مسائل مذهبی و رئیسجمهور در میان نویسندگان مطبوعات آن رواج دارد.
6 میلیون و 185 هزار خط تلفن ثابت در این کشور وجود دارد و 11 میلیون و 98 هزار خط تلفن همراه. یعنی تعداد خطهای تلفن همراه در این کشور از جمعیت آن بیشتر است.
905 هزار و 824 میربان اینترنتی به دو میلیون و 48 هزار کاربر اینترنت در یونان خدمات ارائه میدهند.

مقدونیه

 

 

جمهوری مقدونیه کشوری در منطقه بالکان در اروپا است که تا سال ۱۹۹۱ بخشی از کشور یوگسلاوی بود
این کشور از شمال با صربستان، از غرب با آلبانی، از جنوب با یونان و از شرق با بلغارستان همسایه است.
این کشور پس از استقلال نام مقدونیه را برای خود برگزید ولی یونان بخاطر اینکه مقدونیه قدیم قسمت بسیار بزرگی از یونان را نیز شامل میشد و از ترس این که دولت مقدونیه ادعایی نسبت به این بخش پیدا کند، درخواست تغییر نام مقدونیه را داد.
این کشور در سال ۱۹۹۳ با نام جمهوری یوگسلاو مقدونیه به سازمان ملل متحد پیوست. سرانجام در سال ۲۰۰۱ یونان پذیرفت نام این کشور به مقدونیه تغییر کند.
مساحت مقدونیه کنونی حدود ۳۶ درصد و جمعیت آن حدود ۴۱ درصد بیش از منطقه مقدونیهای است که در اواخر قرن ۱۹ میلادی وجود داشت.
این کشور عضو سازمان جهانی تجارت است و تلاش میکند به عضویت پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و اتحادیه اروپا درآید.
بیشتر کشور مقدونیه را فلاتی با ارتفاع ۶۰۰ تا ۹۰۰ متر از سطح دریا تشکیل میدهد. رودخانه واردار این کشور را به دو قسمت تقسیم میکند و در راه خود از وسط پایتخت آن، اسکوپیه، عبور میکند.

سیاست در مقدونیه

 

رئیس حکومت در این کشور رئیس جمهور است که با رای مردم هر پنج سال یک بار تعیین میشود. او نخست وزیر را تعیین میکند.
نخست وزیر رئیس دولت است که مجلس او را تعیین میکند. وزرای کابینه مقدونیه نیز با رای اعضای مجلس نمایندگان تعیین میشوند.
مجلس نمایندگان این کشور ۱۲۰ کرسی دارد که ۸۵ کرسی آن را کاندیداهایی که از طرف مردم انتخاب میشوند پر ميکنند و 35 کرسی نیز مختص نمایندگان احزاب مختلف است. انتخابات مجلس هر چهار سال یک بار انجام میشود.

اقتصاد در مقدونیه
تولید ناخالص داخلی در این کشور 26/17 میلیارد دلار است. ۹۰۶ هزار و ۹۰۰ نفر نیروی کار آن را تشکیل میدهند.
نرخ بيكاري در اين كشور 8/34درصد است. نزدیک به ۳۰ درصد از مردم آن زیر خط فقر زندگی میکنند. در سال ۲۰۰۷ میلادی نرخ تورم در آن 3/2درصد بود.
محصولات صادراتی آن شامل مواد غذایی، نوشیدنیها، تنباکو، منسوجات، تولیدات متفرقه، آهن و فولاد است که به کشورهای صربستان و مونتهنگرو (2/23درصد)، آلمان (6/15 درصد)، یونان (1/15 درصد)، ایتالیا (9/9 درصد)، بلغارستان (4/5 درصد) و کرواسی(2/5درصد) صادر میشود.
محصولات وارداتی آن شامل ماشینآلات و تجهیزات، اتوموبیل، مواد شیمیایی، سوخت و محصولات غذایی است که از کشورهای روسیه (1/15 درصد)، آلمان (8/9 درصد)،یونان(5/8درصد)، صربستان و مونتهنگرو (5/7 درصد)، بلغارستان (7/6 درصد) و ایتالیا (۶ درصد) وارد میشود.

مردم مقدون
جمعیت این کشور حدود دو میلیون و ۶۱ هزار نفر با میانگین سنی ۳۵ سال است. امید به زندگی برای زنان ۷۷ و برای مردان ۷۲ سال است.
کمتر از ۰.۱ درصد از جمعیت بزرگسال آن به بیماری ایدز مبتلا هستند. ۶۴ درصد جمعیت آن مقدونیهای، ۲۵ درصد آلبانیایی و بقیه از نژادهای ترک، کولی و صربستانی هستند.
نزدیک به ۶۵ درصد از جمعیت آن ارتودوکس مسیحی و ۳۳ درصد مسلمان هستند. زبان رسمی آن مقدونیهای است.

ارتباطات در مقدونیه
در این کشور ۴۹۱ هزار خط تلفن ثابت و یک میلیون و ۴۱۷ هزار خط تلفن همراه وجود دارد.
مقدونیه شش هزار میزبان اینترنتی و ۲۶۸ هزار کاربر دارد.


مطالب مرتبط :

افتتاح حساب بانکی در انگلستان

اقامت در انگلستان

ثبت شرکت در انگلستان

آشنایی با آلمان | ثبت شرکت در آلمان ، سرمایه گذاری در آلمان

اخذ مجوز یا لایسنز

سوئد

پرتغال


کلید واژه ها :

کشور یونان ، اقامت در کشور یونان ، سرمایه گذاری در کشور یونان ، آشنایی با کشور یونان

ثبت شرکت در ارمنستان ، ثبت شرکت در انگلستان ، ثبت شرکت در ایران ، ثبت شرکت در اروپا

 

 وب سایت ثبت شرکت در اروپا

 

سوالات متداول 

 

تلفن دفتر ثبت شرکت

ثبت شرکت در اروپا | ثبت شرکت در ارمنستان | افتتاح حساب بانکی در ارمنستان | ثبت شرکت در انگلستان

اقامت در اروپا | مهاجرت به اروپا | مهاجرت و اقامت در کانادا ، آمریکا ، سوئد ، ایتالیا

با p>Designed and SEO by SUNIC | © 2017europeregister.ir All rights reserved