با ما تماس بگیرید :

تلفن با ثبت شرکت در اروپا

ارتباط از طریق واتساپ :

0046722963279

00447759255283

0097433890269

ارتباط از طریق ایمو :

0046704575650

0046722963279

 ارتباط از طریق تماس تلفنی و تلگرام :

00989033948290

فرانسه

فرانسه

فرانسه

فرانسه با عنوان رسمی جمهوری فرانسه کشوری است واقع در اروپای غربی؛ فرانسه بزرگترین کشور اروپای غربی است.این کشور با کشورهای بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، آندورا و اسپانیا مرز زمینی مشترک دارد.


 

فرانسه :

فرانسه یکی از اعضای موسس اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد است. این کشور همچنین عضو گروه جی ۸ و از اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد و دارای حق وتو است. فرانسه یک کشور دارای سلاح هستهای است.
مساحت کشور فرانسه برابر با ۵۵۰۰۰۰ کیلومتر مربع بوده و وسیعترین کشور اروپای غربی است (یک سوم وسعت ایران) و منطقه دریایی وسیعی را در اختیار دارد (منطقه اقتصادی که در ۱۱ میلیون متر مربع گسترده شدهاست). سطح فرانسه شبیه به یک شش ضلعی است.
جمهوري فرانسه یکی از اعضای مؤسس اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد است. همچنین عضو گروه G8 و از اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد و دارای حق وتو است.
فرانسه بزرگترین کشور منطقه اروپای غربی است و با کشورهای بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، آندورا و اسپانیا مرز زمینی مشترک دارد و كانال مانش آن را به انگليس وصل ميكند.
اين كشور چهار منطقه تحت حاكميت در گوشه و كنار دنيا دارد. اين چهار منطقه بازماندههايي از مناطقي است كه فرانسه پيش از جنگهاي جهاني تحت سلطه داشت.
در هر دو جنگ جهاني اول و دوم فرانسه بخش زيادي از ثروت و قدرتش را از دست داد. با اين حال امروز فرانسه ششمين كشور صنعتي دنياست و سالانه 79 ميليون گردشگر خارجي به آن وارد ميشوند كه البته اين آمار شامل تجاري كه بيش از يك شبانهروز در فرانسه ميمانند هم ميشود.

 

الگوي دموكراسي در اين كشور اعلاميه حقوق بشر و شهروندي است كه در جريان انقلاب كبير فرانسه تنظيم شد. پرچم كنوني فرانسه هم برگرفته از پرچم همين انقلاب كبير است.
نیاکان فرانسویها گولها بودند و تبار سلتی داشتند. آنها تا زمان ژولیوس سزار فرمانروای توانای روم فرانروایی بومی خود را داشتند تا سرانجام به دست سزار سرنگون شدند و کشورشان بخشی از امپراتوری روم شد. روز ملی فرانسه چهاردهم ژوئیه است.

سیاست در فرانسه
در فرانسه رئيس حكومت رئيس جمهور است كه با راي مستقيم مردم انتخاب ميشود. دوره رياست جمهوري در فرانسه پنج سال است. در حكومت فرانسه نخست وزير هم زيرنظر رئيس جمهور فعاليت ميكند.
قوه مقننه از دو مجلس قانونگذاری، يكي مجلس ملی با ۴۹۱ نماینده و ديگري مجلس سنا با 295 نماينده تشكيل شده است. اعضاي مجلس ملي با راي مستقيم مردم و برگزاري انتخابات عمومی برای مدت پنج سال انتخاب ميشوند.
روش انتخاب اعضاي مجلس سنا متفاوت است. اعضاي اين مجلس كه براي مدت ۹ سال انتخاب میشوند، به صورت غیرمستقیم و توسط نمایندگان مجلس ملی، شورای عمومی ایالات و شورای شهرداریها انتخاب میشوند.
در صورت بروز اختلاف ميان مجلسهاي سنا و ملي شوراي ملي حرف آخر را ميزند. قانون اساسی فعلی فرانسه در سال ۱۹۵۸ تهیه شده است.

اقتصاد در فرانسه
فرانسه مرحله گذار از یک اقتصاد مدرن و مرفه همراه با مالکیت و مداخله عمیق دولت به یک اقتصاد مبتنی بر مکانیزم بازار منتقل میشود.
دولت سوسیالیست، بسیاری از شرکتهای بزرگ، بانکها و بیمهها را خصوصی اعلام كرد اما چندین شرکت عمده از جمله ایرفرانس، فرانس تلهکام، رنو و تالس در اختیار دولت است و در برخی از امور به ویژه قدرت، حمل و نقل عمومی و صنایع دفاعی دولت حاکمیتی دارد.
توليد ناخالص داخلي اين كشور در سال 2006 ميلادي 902/1تريليون دلار بود. 75/27 ميليون نفر در اين كشور شاغل هستند. از اين تعداد 5/71درصد در بخش خدمات، 4/24 درصد در بخش صنعت و 1/4درصد در بخش كشاورزي مشغول كارند.
نرخ بيكاري در فرانسه 7/8 درصد است و 2/6 درصد از مردم آن (آمارهاي سال 2004) زير خط فقر زندگي ميكنند. نرخ تورم در اين كشور 7/1 درصد است.
از جمله مهمترین صنایع فرانسه میتوان به صنایع فلزکاری، ماشینآلات، شیمیایی، وسائط نقلیه، مواد غذایی و مشروبات، منسوجات و البسه، هواپیماسازی، کشتیسازی، پتروشیمی، الکتریکی، اتمی و جنگافزار اشاره كرد.
كارخانه هواپيماسازي ايرباس كه هواپيماي جديدش A380 خبرساز بوده، در اين كشور قرار دارد.


گندم، جو، سیبزمینی، چغندرقند، سیب، ذرت، برنج، انگور، ماهی، گاو و خوک نیز مهمترین محصولات کشاورزی و دامپروری کشور را تشکیل میدهند.
در سال 2004 شركتهاي فرانسوي 3/57 ميليارد دلار در ديگر كشورها سرمايهگذاري كردند تا به اين ترتيب فرانسه پس از آمريكا بزرگترين كشور سرمايهگذار در جهان باشد.
درکشور فرانسه بالغ بر۸۴۰ هزارکیلومتر راه آسفالته و بزرگراه وجود دارد. طول راهآهن مورد استفاده نیز بالغ بر ۴۲ هزار و 555 کیلومتر است و ارتباطات هوایی بینالمللی این کشور توسط شرکتهای هواپیمایی ایرفرانس، (UTA) و پروازهای داخلی توسط ایر- اینتر صورت میپذیرد.
علاوه بر قطار و اتوبوس، مترو در فرانسه بسيار پركاربرد است. حمل و نقل در فرانسه بسيار مورد توجه است زيرا علاوه بر جمعيت 64 ميليون و 102 هزار و 140 نفري اين كشور سالانه نزديك به 80 ميليون نفر به فرانسه سفر ميكنند.
با اين حال اعتصابهاي زيادي در سيستم حمل و نقل اين كشور روي ميدهد كه گاهي حتي باعث ميشود كشور فلج شود. [يك نمونه از اعتصابها در فرانسه]

فرانسه با درآمدی برابر ۱۸۰ میلیارد فرانک در صنعت توریسم، دومین کشور پردرآمد صنعت جهانگردی بعد از آمریکاست.
هر ساله ۱۲ میلیون نفر فقط برای بازدید از موزه لوور، موزه اورسی و کاخ ورسای به پاریس میآیند در حدود ۳۹۰۰ موزه، دهها میلیون نفر را در سال به خود جذب میکند. ۵/۶ میلیون نفر سالانه از برج ایفل دیدن میکنند.

ارتباطات در فرانسه
در فرانسه 63/34ميليون خط تلفن ثابت وجود دارد و 023/53ميليون خط تلفن همراه.
584 ايستگاه پخش برنامههاي تلويزيوني در اين كشور وجود دارد.
دامنههاي اينترنتي آن fr. و gf. و gp. و re. و mq. است. 556/12ميليون ميزبان اينترنتي در اين كشور وجود دارد و 295/31ميليون نفر در آن از اينترنت استفاده ميكنند.


مطالب مرتبط :

افتتاح حساب بانکی در انگلستان

اقامت در انگلستان

ثبت شرکت در انگلستان

آشنایی با آلمان | ثبت شرکت در آلمان ، سرمایه گذاری در آلمان

دریافت اقامت اتحادیه اروپا از طریق سرمایه گذاری در کشور لتونی

چگونه می توان به کشور رومانی وارد شد و اقامت دائم آن را اخذ کرد؟

اسپانیا


کلید واژه ها :

کشور فرانسه ، آشنایی با کشور فرانسه ، ثبت شرکت در فرانسه ، اقامت در فرانسه

ثبت شرکت در ارمنستان ، ثبت شرکت در انگلستان ، ثبت شرکت در ایران ، ثبت شرکت در اروپا

 

 وب سایت ثبت شرکت در اروپا

 

سوالات متداول 

 

تلفن دفتر ثبت شرکت

ثبت شرکت در اروپا | ثبت شرکت در ارمنستان | افتتاح حساب بانکی در ارمنستان | ثبت شرکت در انگلستان

اقامت در اروپا | مهاجرت به اروپا | مهاجرت و اقامت در کانادا ، آمریکا ، سوئد ، ایتالیا

با p>Designed and SEO by SUNIC | © 2017europeregister.ir All rights reserved