با ما تماس بگیرید :

تلفن با ثبت شرکت در اروپا

ارتباط از طریق واتساپ :

0046722963279

00447759255283

0097433890269

ارتباط از طریق ایمو :

0046704575650

0046722963279

 ارتباط از طریق تماس تلفنی و تلگرام :

00989033948290

اتریش

اتریش

اتریش

اتریش کشوری است واقع در اروپای مرکزی و محصور در خشکی. رشته کوههای آلپ که از شرق به غرب در این کشور امتداد دارند، بیش از75درصد خاک این سرزمین را در بر گرفته اند. 


 

اتریش:

اتریش کشوری است واقع در اروپای مرکزی و محصور در خشکی. رشته کوههای آلپ که از شرق به غرب در این کشور امتداد دارند، بیش از75درصد خاک این سرزمین را در بر گرفته اند. بیشتر اراضی قابل کشت اتریش، در نواحی کم ارتفاع شمال و شمال شرقی واقع شده و بیش از نیمی از آنها، به درختکاری و کشت علوفه اختصاص دارند. صادرات اتریش از محصولات صنایع سنگین، به ویژه، فولاد- آهن - وسایل نقلیه و صنایع شیمیایی تشکیل شده است. نیروگاه های آبی در این کشور، بیش از 70درصد نیازهای انرژی مردمجمهوری اتریش یکی از کشورهای اروپای مرکزی است. قدمت کشور اتریش مدرن به قرن نوزدهم میلادی برمیگردد.

این کشور با کشورهای آلمان و جمهوری چک از شمال، اسلواکی و مجارستان از شرق، اسلوونی و ایتالیا از جنوب و سوئیس و لیختناشتاین از غرب همسایه است.
قسمت اعظم اتریش را کوههای آلپ و سایر کوهستانها در قسمت غرب و جنوب در برگرفته، قسمتهای شرقی و شمالی آن نسبتا کم ارتفاع هستند. آب و هوای اتریش در زمستانها سرد و در تابستانها ملایم همراه با بارندگی نسبتا زیاد است.
سرزمین فعلی اتریش از قرن چهارم پیش از میلاد مسکن قوم سلت بوده است. در همان قرن این سرزمین بدست رومیها افتاد و طی قرنها مرکز تاخت و تاز مهاجمان شد.
اتریش از سال 1453 عنوان دوک نشین پیدا کرد. در سال 1914 که آغاز جنگ جهانی اول بود اتریش نقش بزرگی در آن داشت. بهانهای که باعث برافروختن آتش جنگ شد قتل فرانتس فردیناند، ولیعهد اتریش، در سفری به صربستان بود.
او بدست یک دانشجوی صربی بنام پرنزیپ ترور شد. دولت اتریش پس از این واقعه خواستار اعزام نمایندگانی برای تحقیق شد ولی با مخالفت صربستان، اتریش در بیست و هشتم ژوئیه سال 1914 به آن کشور اعلان جنگ داد.
با شروع جنگ روسیه به نیروهای خود آماده باش داد و در پی آن آلمان به حمایت از اتریش وارد جنگ شد. در سالهای اولیه پیروزی بیشتر با متحدین (اتریش، آلمان، عثمانی، بلغارستان) بود ولی سرانجام شکستها آغاز شد. در اواخر سال 1918 اتریش شکست نهایی را پذیرفت.
در سال 1938 همزمان با اوج پیشرفت هیتلر و نازیسم در آلمان، نازیها اتریش را تحت اشغال خود درآورده و تا پایان جنگ دوم این الحاق وجود داشت. درسال 1945 اتریش بوسیله متفقین تسخیر شد و بار دیگر دارای حکومت جمهوری شد.

 

اتریش در سال 1995 عضو اتحادیه اروپا شد اما از نظر قانون اساسی همانند برخی دیگر از کشورها چون سوئد بیطرف باقی ماند.


سیاست در اتریش
مجلس اتریش در پایتخت این کشور، وین، مستقر است. اتریش در سال 1920 به کشوری جمهوری بر پایه دموکراسی پارلمانی تبدیل شد.
رئیس حکومت در این کشور رئیس جمهور یا به بیانی دقیقتر رئیس فدرال است که به طور مستقیم با رای مردم انتخاب میشود. دوره ریاست او شش ساله است.
دولت از رئیس دیوان عالی، معاون رئیس دیوان عالی کشور و وزراء تشکیل یافته است. هر ایالت دارای یک حکومت و نظارت منطقهای هستند.
فرمانداریها و بخشداری ها تحت اداره دولت نیستند و قوانین مستقل خود را دارند. در کشور اتریش تقسیم سازمانی و نهادی بین کلیسا و دولت وجود دارد.
قوه قانونگذاری اتریش از دو مجلس تشکیل شده است. مجلس ملی که 183 نماینده آن را شهروندان بالای 16 سال اتریش برای دورهای پنج ساله انتخاب میکنند. و مجلس بوندسرات که مجلس بالادستی است و 58 عضو آن برای دورهای شش ساله انتخاب میشوند.
رئیسجمهور این کشور در حال حاضر هینس فیشر است که در سال 2004 میلادی انتخاب شد. آلفرد گوشنبرگ نخستوزیر کنونی این کشور است که در سال 2006 به این سمت انتخاب شد.

 

 

اقتصاد در اتریش
تولید ناخالص داخلی این کشور 7/319میلیارد دلار است که 6/1درصد آن در بخش کشاورزی، 4/30درصد در بخش صنعت و 3/67درصد در بخش خدمات تولید میشود.
سه میلیون و 56 هزار نفر نیروی کار این کشور را تشکیل میدهند. نرخ بیکاری در این کشور 3/4درصد است و 9/5 درصد از مردم آن زیر خط فقر زندگی میکنند. نرخ تورم در اتریش 9/1درصد است.
محصولات صادراتی اتریش را ماشینآلات و تجهیزات، تجهیزات موتوری وسایل نقلیه، کاغذ، محصولات فلزی، مواد شیمیایی، آهن و فولاد، منسوجات و مواد خوراکی است که به کشورهای آلمان (2/30 درصد)، ایتالیا (9 درصد)، آمریکا (9/5درصد) و سوئیس (7/4درصد) صادر میشود.
محصولات وارداتی این کشور شامل ماشینآلات و تجهیزات، وسایل نقلیه موتوری، مواد شیمیایی، محصولات فلزی و نفت و محصولات نفتی است که از کشورهای آلمان(5/45 درصد)، ایتالیا (هفت درصد)، سوئیس (5/4درصد) و هلند (1/4درصد) وارد میشود.

مردم اتریش
جمعیت این کشورهشت میلیون و 199 هزار و 783 نفر است که میانگین سنی آنها3/41 سال است. امید به زندگی در بدو تولد در این کشور برای زنان 26/82 سال و برای مردان 32/76 سال است.
بر اساس آمارهای سال 2003 میلادی 3/0 درصد از جمعیت این کشور یعنی حدود 10 هزار نفر به بیماری ایدز مبتلا هستند.

 

73/6درصدازمردم این کشور پیرو کلیسای کاتولیک رم،7/4درصد پروتستان، 2/4درصد مسلمان هستند. زبان رسمی این کشور آلمانی است اما در برخی فدرالها زبانهای دیگری هم به عنوان زبان رسمی شناخته میشوند.

ارتباطات در اتریش
در اتریش علاوه بر تلویزیون ملی، تلویزیونهای خصوصی هم رواج دارند. اولین تلویزیون خصوصی این کشور در سال 2000 میلادی راهاندازی شد. رادیوهای خصوصی هم از دهه 90 میلادی در این کشور راهاندازی شدند.
خواندن روزنامه در هر روز برای خیلی از اتریشیها یک قانون است. اغلب روزنامههای این کشور را بخش خصوصی منتشر میکند.
سه میلیون و 564 هزار خط تلفن ثابت در اتریش وجود دارد و 9 میلیون و 255 هزار خط تلفن همراه.
دو میلیون و 427 هزار میزبان اینترنتی و چهار میلیون و 200 هزار کاربر اینترنت در این کشور وجود دارد.
را تأمین می کنند. توریسم و جنگلداری، در اقتصاد اتریش، نقش مهمی را ایفا می کنند.


مطالب مرتبط :

افتتاح حساب بانکی در انگلستان

اقامت در انگلستان

ثبت شرکت در انگلستان

آشنایی با آلمان | ثبت شرکت در آلمان ، سرمایه گذاری در آلمان

سرمایه گذاری در اروپا

مزایای اقامت کشور رومانی

اسپانیا

کشور اسلوونی


کلید واژه ها :

آشنایی با کشور اتریش , سرمایه گذاری در اتریش , اقامت در اتریش , اتریش , ثبت شرکت در کرج , ثبت شرکت , ثبت شرکت در ارمنستان ،

ثبت شرکت در ارمنستان ، ثبت شرکت در انگلستان ، ثبت شرکت در ایران ، ثبت شرکت در اروپا

 


 

 وب سایت ثبت شرکت در اروپا

 

سوالات متداول 

 

تلفن دفتر ثبت شرکت

ثبت شرکت در اروپا | ثبت شرکت در ارمنستان | افتتاح حساب بانکی در ارمنستان | ثبت شرکت در انگلستان

اقامت در اروپا | مهاجرت به اروپا | مهاجرت و اقامت در کانادا ، آمریکا ، سوئد ، ایتالیا

با p>Designed and SEO by SUNIC | © 2017europeregister.ir All rights reserved