با ما تماس بگیرید :

تلفن با ثبت شرکت در اروپا

ارتباط از طریق واتساپ :

0046722963279

00447759255283

0097433890269

ارتباط از طریق ایمو :

0046704575650

0046722963279

 ارتباط از طریق تماس تلفنی و تلگرام :

00989033948290

هزینه زندگی در آلمان

هزینه زندگی در آلمان

 شرایط زندگی در آلمان برای شهرمندان و مهاجران هیچ گونه تفاوتی ندارد و قوانین مدنی و شهری این کشور برای همه افرادی که مقیم آلمان می باشند و یا اقامت آلمان را دارند، یکسان است.


 

هزینه زندگی در آلمان

هزینه ی ماهیانه و جزئیات:

همونطور که گفتم مخارج سالیانه ی شما برآیند و نتیجه ی مخارج ماهیانه ی شماست و اگه بخوایم ریز تر بشیم مخارج روزانه ی شما. اما چقدر احتیاج داریم برای یک ماه زندگی در آلمان ؟ جواب این سوال به فاکتور های زیر به شدت بستگی داره و هیچ وقت به یه عدد ثابت و معین نمی رسید تا زمانی که حداقل چند ماه در آلمان سپری کنید و به ثبات برسید از این نظر. اما حدودی میشه گفت. به این فاکتورها به شدت بستگی داره هزینه ی زندگی شما در آلمان. فهرست وار نام میبرم و تا جایی که بتونم توضیح میدم.

1-شهر شما در آلمان:

یکی از فاکتورهای به شدت تاثیر گذار در مخارج شما که در صورت انتخاب اشتباه میتونه هزینه های شما رو افزایش بده. یه سری شهرها در آلمان معروف هستن به گرونی. معروف ترینش مونیخ! میگن در این شهر با کمتر از 500 یورو نمیشه زندگی کرد تحت هیچ شرایطی. شاید 500 هم کم باشه. به چه علت مهم نیست, مهم اینه که مونیخ گرونه یا بهتر بگم گرونتر از بقیه ی شهرهای آلمان میتونه باشه برای دانشجو و این توسط تجربیات بقیه اثبات شده.

وقتی میگیم یه شهر گرونه دقیقا چه منظوری داریم ؟!

وقتی میگیم یه شهر به اصطلاح گرونه, یعنی یه سری هزینه های ثابت و متغییر وجود دارن در کل آلمان که در اون شهر خاص, حداقل شون بالاتر از حداقل یه شهر دیگه است. مثل هزینه ی مسکن, که مهمترین هزینه ی ثابت در المان هست! یا هزینه ی تفریح به عنوان یه هزینه ی متغییر.
پس اگه مونیخ رو برای تحصیل انتخاب کردیم باید به همه ی جوانب این تصمیم فکر کنیم تا ظرف 6 ماه کل پول یک سال رو خرج نکنیم. شهرهای دیگه ای هم به گرونی معروف هستن, هرچند نه به شدت مونیخ. مثل هامبورگ, فرانکفورت. این مطلب رو هم حتما شنیدید که شهرهای غربی المان گرونتر از شهرهای شرقی آلمان هستن. خب این هم اکثرا صدق میکنه و با واقعیت تطبیق داره. اما مشخصا مزایای شهرهای غربی این تفاوت قیمت رو جبران میکنه. هرچند این تفاوت بین شرق و غرب شاید بیشتر در هزینه ی مسکن به چشم بیاد ولی میشه در شرق حتی گرون تر هم زندگی کرد نسبت به غرب! نمیشه ازش یه قانون ساخت.
بهترین منبع در این مورد, دانشجویان اون شهر هستن. مثلا اگه کسی از من بپرسه علی تو هانوفر با ماهی 400 یورو میشه زندگی کرد ؟ من جواب میدم بله, تحت شرایطی و باز هم تاکید میکنم تحت شرایطی که در ادامه مینویسم میشه! ولی در مورد برلین نمیتونم نظری بدم, چون هیچ وقت اونجا نبودم و برام هم مهم نبوده که با چه مبلغی میشه در برلین یا هر شهر دیگه ای به جز هانوفر زندگی کرد! پس اگه در مورد شهری غیر از هانوفر از من اطلاعات بخواید من شرمندتون هستم, چون 5 ماه ار این 6 ماه رو هانوفر بودم!

2-جمعیت و بزرگی شهر شما در آلمان:

یه مطلبی که من بارها بهش رسیدم و خیلی هم سعی میکنم تبدیل به قانونش نکنم, اینه که زندگی برای دانشجو در شهرهای بزرگ و پر جمعیت مزایایی داره که زندگی در شهر های کوچیک نداره! البته همینطور معایبی هم داره اما کفه ی ترازو به سمت مزایا سنگینی میکنه. مثل انتخابی که من چند وقت پیش بین هانوفر و گرایفسوالد داشتم و یه پست هم در این مورد نوشتم. از جمله ی این مزایا میشه به, بازه ی بزرگ و متفاوت قیمت مسکن و شانس بیشتر برای پیدا کردن کار دانشجویی و ... اشاره کرد که در نهایت و با یه انتخاب خوب میتونه در خرج ماهانه ی ما تاثیر چشمگیری داشته باشه. این رو هم اضافه کنم که دقیقا نمیشه گفت زندگی در شهرهای کوچیک گرون تر یا ارزون تر از شهرهای بزرگه! گرون بودن یا ارزون بودن یه شهر با تمام این فاکتورهایی که دارم مینویسم تعریف میشه.

3-قیمت مسکن:

مهمترین هزینه ی ماهانه! بالاترین هزینه ی ثابت! قیمت مسکن نقش مهمی داره در خرج ماهانه و به طبع سالیانه ی شما. همیشه هم یکی از سوال های بزرگ کسانی بوده که قصد دارن در آلمان تحصیل کنن. خیلی دلم میخواد الان بتونم یه عددی به شما بگم اما درست نمیدونم این کا رو زیاد. خیلی بستگی به دو موردی که بالا نوشتم یعنی شهر شما داره, و همینطور بستگی به خیلی چیزای دیگه مثل اینکه در خوابگاه باشید یا بیرون, چقدر پول پیش بدید, آشپزخونه و سرویس بهداشتی مشترک باشه یا جدا, کدوم منطقه ی شهر باشه, نوساز باشه یا نه, مبله باشه یا نه و اگه هست تا چه حد مبله ست, هزینه های جانبی مثل برق و آب و ... ثابت باشن یا متغییر, هزینه ی اینترنت و تلفن, مساحت اتاق یا خونه, داشتن هم اتاقی یا هم خونه ای و ... اما اگه بخوام یه عدد بگم و با توجه به تمام این چیزایی که گفتم, شاید یه مبلغی بین 200 تا 300 یورو برای اتاق, چه در خوابگاه چه بیرون باید هزینه کنید. کمتر میشه در شرایطی, مثلا 190 یا 180, اما اولا کم پیش میاد, ثانیا نباید زیاد روش حساب کرد. بیشتر از 300 تا هم که همیشه هست و دیگه احتیاجی به توضیح نداره,. در مورد خوابگاه و خونه یه پست جدا مینویسم با جزئیات و مزایا و معایبشون رو میشکافم. تا اون موقع باید صبر کنید. اما فعلا یه راهنمایی میکنم تا خودتون شروع کنید به بررسی قیمت ها. راهنمایی:
یه سایت معروف وجود داره در المان برای پیدا کردن خونه, یا اتاق با همخونه ای به نام:
wg-gesucht.de
تقریبا به هر دانشجویی در آلمان بگی قیمت اتاق چقدره در شهر تو, همین سایت رو به شما معرفی میکنه و کار درستی هم میکنه چون حقیقت رو تو این سایت نوشتن! یه جدول به شما میده از به روزترین آگهی ها با قیمت تا قدیمی ترین آگهی ها, هر روز هم به روز میشه به خصوص در مورد شهرهای بزرگ. مثلا کسی دوست داره بدونه, هزینه ی یه اتاق خارج از خوابگاه چقدره در هانوفر ؟ جستجو رو تنطیم میکنه و بعد نتایج میاد, احتمالا خواهد دید که به همین بازه ی 200 تا 300 میرسه! اکثرا روی 260 تا 290 هستن, زیر 200 شاید دو سه مورد باشن الان که مینویسم این مطلب رو, ولی بالای 300 زیاده باز! برای هر شهری در آلمان میتونید این کار رو انجام بدید و خودتون به بازه ی قیمت برسید. راستش رو بخواین با وجود تکنولوژی و گوگل دیگه سوال جالبی نیست که از کسی بپرسی خونه با اتاق در شهر تو چقدره ؟! اما در مورد قیمت خوابگاه. وارد گوگل بشید و این عبارت رو جستجو کنید:
studentenwerk+ اسم شهر
هر شهری یه سازمان داره برای خدمات دانشجویی و خوابگاه که از این طریق به سایتشون میرسید. و درخواست هم برای خوابگاه در نهایت باید از همین طریق و اکثرا آنلاین ارائه بشه, هرچند که نحوه ی برخورد این سازمان در هر شهری با هر پذیرشی متفاوته. مثلا در هانوفر به کسانی که پذیرش امتحان ورودی کالج دارن اتاق نمیده خوابگاه! میگن باید قبول بشید اول در امتحان و بعد درخواست بدید. اینا مطالبی هست که با مکاتبه به دست میاد. در مورد قیمت خوابگاه اما, اکثرا لیست قیمت ها رو به تفکیک اسم خوابگاه ها در سایت میبینید. باید بگردید و پیدا کنید! اگه نبود, ایمیل بزنید و بپرسید. در جواب احتمالا لینکی رو دریافت میکنید که خودتون نتوستید پیداش کنید!
در مورد جزئیات خونه و خوابگاه و کلا مسکن و سوالاتی که با این نوشته در ذهنتون ایجاد شده, باید صبر کنید تا در یه فرصت مناسب یه پست کامل در این مورد بنویسم!

هزینه ی بیمه ی درمانی:

یکی از مدارکی که برای ثبت نام در دانشگاه, پیدا کردن کار و تمدید ویزا ی اولیه به ویزای یک ساله احتیاج دارید, بیمه درمانی هست. در این جا نمیتونم خیلی وارد جزئیات بشم فقط اضافه میکنم که این هزینه جز هزینه های ثابت حساب میشه. بازه ی قیمتش از 26 یورو تا 80 یورو هست. قیمت های 26 و 30 یورو توسط دو بیمه ی درمانی خصوص ارائه میشن و فقط به درد کسانی میخورن که کلاس زبان یا کالج میرن! وقتی که به عنوان دانشجوی رسمی وارد دانشگاه شدید باید از بیمه هایی با قیمت بالاتر استفاده کنید. البته اگه بر خلاف من به سلامتی اهمیت میدید و براتون مهمه که بیمه ی درمانی شما تمام هزینه های پزشکی شما رو پوشش بده, میتونید از ابتد ای ورود به المان از بیمه های 70-80 یورویی استفاده کنید. در این مورد هم چیزهای زیادی برای نوشتن دارم ولی اینجا نمیتونم وارد جزئیات بشم. فقط خواستم بدونید یه همچین هزینه ی ثابتی به صورت ماهانه با یه همچین بازه ای دارید. پس بیمه هم قسمتی از هزینه های اجتناب ناپذیره ماهانه ی شماست در آلمان. در ضمن, خدمت اون دوستی که نوشته بود: مگه دانشگاه ما رو بیمه نمیکنه. نخیر دوست من, پول بیمه ی درمانی شما, با خود شماست!

هزینه ی غذا و خوراک:

باز هم به خیلی چیزا بستگی داره, مثل اینکه آشپزی کنید یا نه, در ماه چند بار فست فود و رستوران برید, در رستوران دانشگاه غذا بخورید یا نه, از کجا خرید کنید, چی بخرید, نحوه ی خریدتون به چه شکل باشه, رابطه تون با الکل به چه شکل باشه و ...
کلا میتونم بگم اگه خودتون آشپزی کنید, خیلی براتون به صرفه تر خواهد بود. غذاخوردن مداوم در رستوران حتی غذاخوری دانشگاه باعث افزایش هزینه هاتون میشه, ولی با آشپزی خیلی بهتر میتونید صرفه جویی کنید. زیاد هم جالب نمیبینم قیمت تک تک مواد غذایی رو اینجا بنویسم! به نظرم کمکی نمیکنه به تصمیم گیریتون در مورد تحصیل در آلمان, هزینه ها اکثرا یکسان هستن در سراسر المان, به خصوص در فروشگاه های زنجیره ای. با کمی اختلاف. ولی کلا بدونید با 60 یورو خیلی خیلی سخت میشه سر کرد در این مورد. یعنی ممکنه حتی اذیت هم بشید ولی قیمت معمول و رایج 100 یورو هست ماهانه. بیشتر هم که مثل همیشه میشه خرج کرد! زیر 60 یورو فکر نمیکنم بشه, اگه کسی تونست به من هم خبر بده, چون خودم خیلی امتحان کردم ولی نشد! این قیمتهایی که ذکر شد بدون در نظر گرفتن ریخت و پاش و فست فود مداوم بود! دوستان توجه کنن که این 60 یورو باعث ریاضت میشه! میتونه مشکلات گوارشی هم پیش بیاره, پس بین 80 تا 100 یورو حساب کنید حدودا.

هزینه ی حمل و نقل:

اگه کارت حمل و نقل نداشته باشید, شرایط سخت میشه. فقط در صورتی کارت حمل و نقل دریافت میکنید که در کلاس زبان دانشگاه ثبت نام کنید, یا امتحان ورودی کالج رو قبول بشید, یا اینکه دانشجوی رسمی دانشگاه باشید. با این کارت در تمام ایالت خودتون میتونید رفت و آمد داشته باشید. اما وقتی صحبت از خرج های ناخواسته میکنم یکیش میتونه همین هزینه ی حمل و نقل باشه! اگه قبول نشید در امتحان ورودی کالج, یا قصد نداشته باشید کلاس زبان برید و ... از کارت هم خبری نیست! این یعنی باید هر روز بلیط بخرید! بلیط مترو هم به شدت گرونه! پس رو میارید به خرید بلیط مترو ماهانه! در هانوفر تقریبا 60 یورو قیمت یک بلیط ماهانه ست. پس در یه چنین شرایطی این هزینه هم به شما تحمیل میشه. برای جلوگیری از این هزینه 2 راه دارید. یکی پیاده برید که در شهر های بزرگ عذابی خواهد بود, یکی اینکه دوچرخه بخرید. در بازارهای هفتگی دوچرخه دست دوم بین 30 تا 50 یورو گیرتون میاد. دوچرخه سواری هم اینجا به شدت رایجه و راحت, اما من شخصا ترجیح میدم چون نوع خاصی از بیمه رو ندارم این کار نکنم. ممکن هست به کسی آسیب برسونم و اون موقع باید جریمه بشم! جریمه های آلمان هم که ... در صورت نداشتن کارت
حمل و نقل روی این هزینه هم میشه حساب کرد!!

هزینه ی تفریح:

این هزینه بیشتر از همه چیز بستگی به شخصیت طرف داره. ولی اگه جلوش گرفته نشه و از حد بگذره تبدیل میشه به فاجعه در آلمان, چون آلمان به شدت کشور جذابی هست برای تفریح, از فروشگاه های بزرگ و شیک تا بار ها و کلاب ها و انواع الکل و ... هزینه ی رستوران رفتن با دوستان و گشت و گذار هم که جای خود داره. کلا نمیشه یه عدد اختصاص داد به این قضیه ولی بدونید همچین خرجی هم دارید, حتی اگه خیلی صرفه جویی کنید.

هزینه ی کلاس:

خیلی مهمه این مورد. اگه شما در آلمان کلاس زبان برید باید 4 تا 6 هفته ای مبلغی حدود 250 تا 450 یورو بسته به شهر و موسسه و دانشگاه هزینه ی کلاس زبان بکنید که این هم جز خرج ماهیانه ی شما حساب میشه. برای کسانی که امتحان ورودی کالج رو هم قبول نمیشن این هزینه پا برجاست و باید کلاس آمادگی آزمون یا کلاس آلمانی برن. البته میشه از یه جایی دیگه کلاس نرفت و جلوی این هزینه رو گرفت. ولی فقط در صورتی که شخص مطمئن باشه دیگه کلاس چیزی برای ارئه دادن بهش نداره! بحث در این مورد مفصله و باید یه بار کامل توضیح بدم این مطلب رو در یه پستی به نام "شرایطی که انتظارش را نداریم"! ولی اگه به قصد کلاس زبان میاید آلمان حتما از هزینه های کلاس با خبر باشید تا بتونید برنامه ریزی بهتری برای هزینه ی ماهانه داشته باشید.

هزینه های جانبی:

یه سری هزینه های جانبی هم وجود دارن مثل آرایشگاه, گوشی موبایل, سیم کارت و نوع قرارداد با شرکت ارائه دهنده ی سیم کارت و هزینه خرید وسایل اولیه زندگی و ... فقط خواستم بدونید این هزینه ها هم میتونن به هزینه های ماهیانه ی شما اضافه بشن. راجع به این موارد هم در آینده بیشتر مینویسم ولی خب خرج زیادی نیستن. همینطور هر هزینه ای که فکر میکنید ممکنه وجود داشته باشه و من در طبقه بندی بالا ذکر نکردم, در این گروه جای میگیره.

هزینه های زندگی من:

من هم مثل بقیه وقتی ایران بودم نگران این هزینه ی ماهیانه بودم, همیشه هم بهم جواب میدادن 500 تا 600 یورو. درست هم میگفتن نباید وقتی مخاطبت رو نمیشناسی بگی میتونی حتماااااااااا با 400 یورو زندگی کنی. شرایط همه با هم فرق میکنه. هیچ دو نفری دقیقا نمیتونن مثل هم زندگی کنن و خرج کنن. ولی میتونن از یه راه کارهایی پیروی کنن که خرجشون رو کم میکنه.
من شخصا در ماه اول به خاطر شوک وارده و رفت و آمد زیاد بین شهرهای مختلف آلمان, هزینه ها کاملا از دستم در رفت. اما به جز ماه اول من الان دارم با ماهی 350 یورو زندگی میکنم! به نظر خیلی از دوستانی که در آلمان هستن غیر ممکن به نظر میرسه این قضیه. ولی شدنیه تحت شرایطی. من شرایط خودم رو توصیف میکنم, شما هم اگه شرایطی مثل من داشته باشید و در هانوفر باشید و اینجوری که من زندگی میکنم زندکی کنید و مثل من ماهی 190 یورو اجاره بدید و مثل من ماهی 26 یورو پول بیمه بدید و مثل من 2 وعده غذا بخورید و مثل من پیاد برید این ور و اونور و مثل من تفریح نداشته باشید به معنای واقعی کلمه و مثل من خرید غیر ضروری نرید و مثل من سلف دانشگاه نرید و .... شاید بتونید با ماهی 350 یورو زندگی کنید. هیییییییچ وقت تا به آلمان نرسیدید و شرایط رو از نزدیک ندید نگید من هم میتونم با 350 یورو زندگی کنم!!! دوستی هست اینجا که شرایطش مثل من و با زحمت به 400 میرسه ماهانه.
من وقتی رسیدم هانوفر و امتحان ورودی کالج رو به دلایلی قبول نشدم, شرایط برام پیچیده شد. خیلی روی خودم حساب مبکردم و میگفتم من که آلمانی بلدم و ریاضیشون هم ریاضی دوم دبیرستان ماست. ولی در جو امتحان و در حالی که فقط 2 روز بود به المان رسیده بودم و در شوک وارده به سر میبردم, امتحان رو قبول نشدم! قبول نشدن در امتحان برابر بود با عدم استفاده از کارت و حمل و نقل, و همینطور نمیتونستم درخواست خوابگاه بدم! پول زیادی هم نداشتم و نمیتونستم برای کلاس آلمانی پول بدم هر ماه 300 یورو. خلاصه همه چیز جلوی چشمم سیاه شد ناگهان! آلمان به مدت چند روز برای من جهنم شد و من حتی تصمیم گرفتم برگردم ایران, چون شرایط برای موندن مناسب نبود و هزینه ها سرسام آور. خلاصه شرایط طوری تغییر کرد که تونستم بمونم. یکیش این بود که با ترفندی تونستم پول کلاس زبان ندم و فقط از مدرکش برای تمدید ویزا استفاده کنم. ( اگه کسی اومد هانوفر و قبول نشد امتحان ورودی رو با من تماس بگیره, نمیدونم هنوز هم میشه این ترفند رو اجرا کرد یا نه ولی به امتحانش میارزه! اما روش حساب نکنبد, فقط یه شانسه ). یه مدرک دیگه میخواستم برای تمدید ویزا و اون بیمه ی درمانی بود. با پرس و جو از این و اون ارزون ترین بیمه رو انتخاب کردم تا فقط باهاش کار اداری ام رو راه بندازم! ماهی 26 یورو. تا الان ازش استفاده نکردم ولی فکر نمیکنم امکانات خوبی داشته باشه و تمام مخارج درمانی رو پوشش بده, اما برای من 26 یورو مهم بود و هست. اصلا در توانم نبود ماهی 70-80 یورو پول بیمه بدم. بماند که شخصا سلامتی ام برام مهم نیست و ترجیح میدم به هرچیزی که باعث تموم شدن این زندگی مسخره ام میشه سرعت ببخشم تا اینکه جلوش رو بگیرم! بماند, این یه بحث شخصیه. پس ماهی 26 یورو برای بیمه از حسابم کم میشه. چون کارت حمل و نقل نداشتم دیگه خیلی وقته از مترو استفاده نمیکنم. همیشه 1 ساعت زودتر پیاده راه میفتم و برای برگشتن هم به همین صورت پیاده برمیگردم تا پول بلیط ندم. برای غذا, در ماه شاید 1 تا دو بار فست فود بخرم و همیشه صبح ها دو تا نون تست میخورم و دم غروب هم یه ساندویچی آماده میکنم. خودم اصلا آشپزی نمیکنم و چون نمیتونم آشپزی کنم برای همین با غذای حاضری هزینه ها رو پایین نگه میدارم. وعده ی آخر رو دم غروب میخورم که هم یه جورایی ناهار حساب بشه و هم شام! پختنی فقط سر کار میخوردم, الکل هم به همین صورت. چون سر کار هر 2 برام مجانی بودند. البته الان که کارم رو به دلایلی از دست دادم و شرایط باز هم برای من سخت تر شد. برای تفریح, کلا علاقه ای به تفریحاتی که اینجا میبینم ندارم و اهل دیسکو و کلاب و امثالهم نیستم. البته شخصیت و یه مورد دیگه هم کمک کرده به این قضیه که در نظر جنس مخالف کمترین جذابیتی نداشته باشم. شاید توفیق اجباری بوده! چون باعث شده اصلا به این قضیه ها فکر نکنم و در نتیجه پولی هم خرجش نکنم. خلاصه مگر اینکه دوستی از شهر دیگه بیاد هانوفر و مهمون من باشه, من به قصد تفریح هیچ وقت پام رو از خونه بیرون نمیذارم. منظورم تفریحات پولی هست!
در کل میشه گفت سخت میگذره ولی میگذره. نمیدونم شخص دیگه ای هم میتونه اینجوری زندگی کنه یا نه, ولی من با این شرایطی که نوشتم در حال حاضر در هانوفر دارم با ماهی 350 یورو زندگی میکنم. بقیه هزینه هام هم شامل قسط گوشی, هزینه ی شارژ سیم کارت, و سایر هزینه های متغییر و ناخواسته است! در مورد خونه هم من خوش شانس بودم تونستم یه اتاق با ماهی 190 یورو پیدا کنم, اما الان که دیگه کم کم دارم میرم از اینجا به دلیل اتمام قراردادم, باید بیشتر اجاره بدم احتملا.
پس همونطور که می بینید مجموعه ای از شرایط و تصمیم های شخصی, که در صورت عدم حضور فیزیکی من در المان هرگز قابل درک نبودند, باعث شدن من به جای ماهی 500 یور با ماهی 350 یورو زندگی کنم. خواهش میکنم این عدد رو اصلا برای خودتون به یک عدد ثابت تبدیل نکنید, شرایط هر لحظه میتونه اینجا تغییر کنه و بهتر یا بدتر بشه! 


تحصیل دکتری در آلمان

تحصیل در مقطع لیسانس کشور آلمان

اقامت سرمایه گذاری در آلمان

بازار کار در آلمان

تحصیل در آلمان

اقامت کاری در آلمان

زندگی و کار در آلمان

راهنمای مهاجرت به آلمان


هزینه زندگی در آلمان ، ثبت شرکت در آلمان، تحصیل در آلمان ، اقامت در آلمان ، سرمایه گذاری در آلمان ، زندگی در آلمان ، ثبت شرکت در آلمان ،ثبت شرکت در کرج , ثبت شرکت , ثبت شرکت در ارمنستان ، سرمایه گذاری در اروپا ، ثبت شرکت در ارمنستان ،ثبت شرکت در اروپا ، ثبت شرکت در انگلستان

 

 

 

 وب سایت ثبت شرکت در اروپا

 

سوالات متداول 

 

تلفن دفتر ثبت شرکت

ثبت شرکت در اروپا | ثبت شرکت در ارمنستان | افتتاح حساب بانکی در ارمنستان | ثبت شرکت در انگلستان

اقامت در اروپا | مهاجرت به اروپا | مهاجرت و اقامت در کانادا ، آمریکا ، سوئد ، ایتالیا

با p>Designed and SEO by SUNIC | © 2017europeregister.ir All rights reserved