با ما تماس بگیرید :

تلفن با ثبت شرکت در اروپا

ارتباط از طریق واتساپ :

0046722963279

00447759255283

0097433890269

ارتباط از طریق ایمو :

0046704575650

0046722963279

 ارتباط از طریق تماس تلفنی و تلگرام :

00989033948290

زندگی در آلمان

زندگی در آلمان

آلمان یکی از قانون مندترین کشورها در اروپا و حتی دنیا می باشد که زندگی در آن بسیار آسان و دلنشین است. کشوری صنعتی و بسیار پیشرفته، که شهروندان آن از تمامی امکانات رفاهی، اجتماعی و تسهیلات زندگی برخوردار می باشند.


 

زندگی در آلمان

شرایط زندگی در آلمان برای شهرمندان و مهاجران هیچ گونه تفاوتی ندارد و قوانین مدنی و شهری این کشور برای همه افرادی که مقیم آلمان می باشند و یا اقامت آلمان را دارند، یکسان است.
شرایط کار در هنگام تحصیل
اقامت دانشجویی برای دانشجویان خارجی در آلمان محدود (ده سال) است و از این رو افرادی که قصد تمدید اقامت در آلمان پس از دوران تحصیل را دارند، بایستی اقدام به دریافت ویزای کاری کنند. البته هر شغلی مورد قبول نیست، بلکه تنها شغلی که در ارتباط مستقیم با رشته تحصیلی داوطلب است، مورد نظر می‌باشد.
اولین سووالی که در این زمینه مطرح می‌شود، طریق یافتن شغلی مناسب و در ارتباط با رشته تحصیلی است. برخی از موسسه‌ها و نهادهای پژوهشی برای پاسخ به این سووال طرحی ارائه کرده‌اند که در واقع نوعی مشاوره شغلی محسوب می‌شود و به آن "Mentoring" می‌گویند. افرادی که مشاوره شغلی را انجام می‌دهند، دانش‌آموختگان همان رشته‌ای هستند که شخص دانشجو در آن تحصیل کرده است. این افراد غالبا در زمینه شغلی مورد نظر داوطلبان نیز مشغول به کار هستند و از این رو آینده‌ای روشن از آنچه پیش روی شخص متقاضی است برای او ترسیم می‌کنند.

نهادهای پژوهشی و مشاوره کاری
مشاور شغلی را با بازاریابی نباید اشتباه گرفت. مشاور "Mentor" تنها سعی خواهد کرد، اطلاعات مشخصی را در مورد شغل مورد نظر داوطلب در اختیار او قرار دهد. در واقع او گزارشی از واقعیت‌هایی که در بازار کار وجود دارد و برای وی پیش آمده، به متقاضی ارائه می‌کند.
طرح یادشده امکانی است که از طریق موسسات پژوهشی به افرادی که بورسیه دریافت می‌کنند، تعلق می‌گیرد. اما چنین امکانی در بسیاری از دانشگاه‌های آلمان نیز وجود دارد. مشاوره کاری برای ورود به بازار کار. مشاوره‌ای که در صورت موفق بودن آن و یافتن شغل مناسب از سوی دانشجو تمدید اقامت او را در آلمان تمدید می‌کند.

هزینه‌های تحصیلی در دانشگاه
هزینه‌های زندگی دانشجویی در آلمان را می‌توان به دو بخش اصلی تقسیم کرد. بخش اول هزینه‌هایی است که مربوط به دانشگاه و تحصیل می‌شود. بخش دوم را می‌توان به هزینه‌های جانبی همانند بیمه دانشجویی، مواد غذایی و خانه دانشجویی تقسیم‌بندی کرد.

مهم‌ترین بخش هزینه‌های دانشجویی شهریه دانشگاه است. البته شهریه در تمامی دانشگاه‌های آلمان وجود ندارد و به طور نمونه در ایالت‌های برلین، براندنبورگ، هسن، مکلنبورگ فورپومرن و ایالت شلسویگ هولشتاین، شهریه هنوز تصویب نشده است.

اما هزینه خدمات دانشجویی که بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ یورو در هر ترم است، در تمامی دانشگاه‌ها وجود دارد. با پرداخت هزینه خدمات دانشجویی، می‌توان از وسایل حمل و نقل عمومی در شهر محل سکونت و در مواردی در شهرهای مجاور و همچنین از امکانات گوناگون دانشگاه استفاده کرد.

اما در دانشگاه‌هایی که شهریه وجود دارد نیز این مبلغ از مرز ۵۰۰ یورو در هر ترم تجاوز نمی‌کند. بنابراین می‌توان گفت که هزینه دانشجویی با احتساب شهریه و مخارجی همچون خرید کتاب و یا کپی کردن و از این قبیل هزینه‌ها، با تقسیم بر ماه‌های سال، مبلغی در حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ یورو در هر ماه خواهد بود. همان طور که اشاره شد در دانشگاه‌هایی که شهریه وجود ندارد‌، طبیعتا این میزان کمتر خواهد بود.
هزینه‌های غیرتحصیلی و جانبی

اما مهم‌ترین هزینه‌ی غیرتحصیلی مربوط به خانه دانشجویی است. در این مورد دو انتخاب وجود دارد. انتخاب اول، خانه‌های تحت پوشش دانشگاه که ارزان‌تر و از امکانات بیشتری برخوردارند (به طور نمونه استفاده رایگان از اینترنت). انتخاب دوم خانه‌های دانشجویی خصوصی است.

طبیعتا در شهرهای کوچک هزینه‌های مسکن ارزان‌تر و در شهرهای بزرگ گران‌تر است. با این حال چه در خانه‌های خصوصی و چه در خانه‌های دانشجویی تحت پوشش دانشگاه، بایستی مبلغی بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو در هر ماه برای مسکن در نظر گرفت. نکته قابل ذکر دیگر در مورد خانه‌های دانشجویی خصوصی و وابسته به دانشگاه در این است که در مورد دوم هزینه‌هایی همچون آب، برق، شارژ ماهانه، بر روی اجاره بها است، در حالی که در خانه خصوصی علاوه بر مبلغ اجاره، هزینه موارد ذکر شده را نیز جداگانه باید پرداخت.


هزینه بعدی که راهی برای فرار از آن وجود ندارد، هزینه بیمه دانشجویی است. دانشجویان بدون گواهی بیمه در دانشگاه ثبت‌نام نمی‌شوند. البته هزینه بیمه برای دانشجویان کمتر از افراد شاغل است. با توجه به شرکت طرف قرارداد، مبلغی بین ۶۰ تا ۷۰ یورو در هر ماه برای بیمه دانشجویی باید در نظر گرفته شود.

اگر برای مواد غذایی و پوشاک نیز مبلغی در حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ یورو در هر ماه در نظر بگیریم که البته تنها در قالب زندگی دانشجویی قابل تصور است، هزینه‌ها با احتساب هزینه‌های تحصیلی و غیرتحصیلی و با توجه به الزام پرداخت شهریه یا عدم الزام آن، شهر محل سکونت و همچنین هزینه‌های اجتناب‌ناپذیری همانند تلفن و اینترنت (در خانه‌های خصوصی)، مبلغی در حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ یورو در هر ماه برآورد می‌شود.

از همین رو نیز افرادی که ضمانت مالی از سوی بستگان خود در آلمان ندارند، موظف هستند، پیش از دریافت ویزا، ملبغی در حدود ۸۵۰۰ یورو برای سال اول زندگی به حساب بانکی‌ای به نام خود در آلمان منتقل کنند. این مبلغ برای پوشش هزینه‌هایی است که ذکر شد و تقسیم آن بر ماه‌های سال، در حدود ۷۰۰ یورو خواهد بود. البته در این میان کار دانشجویی را نیز نباید فراموش کرد. دانشجویان خارجی اجازه دارند ۹۰ روز کامل یا ۱۸۰ روز، نیمه وقت، کار کنند. درآمد کارهای دانشجویی پایه‌ای ۴۰۰ یوروای دارد و از این رو با کار دانشجویی می‌توان بیش از نیمی از هزنیه‌های دانشجویی و در مواردی تمامی آن را تامین کرد.


اقامت و تحصیل در آلمان

علل انتخاب کشور آلمان

آشنایی با آلمان | ثبت شرکت در آلمان ، سرمایه گذاری در آلمان

کار در آلمان

اخذ اقامت دائم آلمان

ادامه تحصیل در آلمان

اقامت سرمایه گذاری در آلمان

تحصیل در آلمان


زندگی در آلمان، تحصیل در آلمان ، اقامت در آلمان ، سرمایه گذاری در آلمان ، زندگی در آلمان ، ثبت شرکت در آلمان ، ثبت شرکت در کرج , ثبت شرکت , ثبت شرکت در ارمنستان ، سرمایه گذاری در اروپا ، ثبت شرکت در ارمنستان ،ثبت شرکت در اروپا ، ثبت شرکت در انگلستان

 

 

 وب سایت ثبت شرکت در اروپا

 

سوالات متداول 

 

تلفن دفتر ثبت شرکت

ثبت شرکت در اروپا | ثبت شرکت در ارمنستان | افتتاح حساب بانکی در ارمنستان | ثبت شرکت در انگلستان

اقامت در اروپا | مهاجرت به اروپا | مهاجرت و اقامت در کانادا ، آمریکا ، سوئد ، ایتالیا

با p>Designed and SEO by SUNIC | © 2017europeregister.ir All rights reserved