با ما تماس بگیرید :

تلفن با ثبت شرکت در اروپا

ارتباط از طریق واتساپ :

0046722963279

00447759255283

0097433890269

ارتباط از طریق ایمو :

0046704575650

0046722963279

 ارتباط از طریق تماس تلفنی و تلگرام :

00989033948290

تحصیل رایگان در ایتالیا

تحصیل رایگان در ایتالیا

در یکی دو سال گذشته روند مهاجرت جوانان ایرانی به قصد ادامه تحصیل به ایتالیا به گونه چشمگیری افزایش یافته است.


 

 

تحصیل رایگان در ایتالیا

دلایل عمده تحصیل در خارج (ایتالیا):
1- کنکور
مشکل قبولی در آزمون بزرگ ورود به دانشگاه از عمده ترین دلایل مهاجرت تحصیلی می باشد که صحبت در مورد آن توضیح واضحات است.
2- الزام به ادامه تحصیل در رشته ای که امکان آن در داخل کشور وجود ندارد
بسیاری از رشته های تخصصی که در ایران امکان تحصیل آن وجود نداشته و یا اینکه به دلایلی امکانات کشور چه از لحاظ استاد و چه امکانات آموزشی در حد مطلوب نبوده، از دلایل عمده مهاجرت تحصیلی است. لذا کسانی که قصد ادامه تحصیل در اینگونه رشته ها را دارند ترجیح میدهند در یکی از دانشگاه های معتبر خارج از ایران که شرایط مطلوب برای ادامه تحصیل را دارا باشد را برگزینند. طبيعيست كه اكثر رشته هاى تخصصى كه امكان تحصيل آنها در ايتاليا وجود دارد، در دانشگاههاى ساير كشورهاى اروپايى و يا آمريكاى شمالى هم می‌توان آنها را تحصيل كرد، اما در ايتاليا محاسن ديگرى هم وجود دارد. به عنوان مثال ادامه تحصیل در رشته معماری داخلی که تا به حال در ايران وجود نداشته در ايتاليا بسیار ارزانتر از بقيه کشورهاى اروپايى می باشد.
3-موانع فرهنگي
اعتقاد بي‌چون و چرا به برتري علمي فارغ‌التحصيلان خارج از کشور و بي‌اعتمادي علمي به فارغ‌التحصيلان داخل:
با اين‌ که اعتقاد بر این است که تأثير محيط تحصيلي بر ارتقاي کيفيت آموزشي دانشجو ناچيز است، اما در عمل اعتقاد به چنين تأثيري در گفتار و عملکرد عموم و حتي متخصصان و اساتيد ديده مي‌شود. البته نبايد اين واقعيت را نيز از نظر دور داشت که در بسياري از دانشگاه‌هاي امریکا، کانادا و حتي اروپا، نظام آموزشي و ساير شرايط به‌گونه‌اي فراهم گرديده که دانشجو بتواند به بهترين نحو در مسير دستيابي به اهداف علمي خود گام بردارد، اما اين به‌تنهايي نمي‌تواند به عنوان دليلي براي پذيرش بي‌چون و چراي اين اصل که هميشه تحصيل در خارج از کشور معلومات بيشتري را در اختيار دانشجو قرار خواهد داد قلمداد شود، زيرا عوامل تعيين‌کنندة ديگري همچون ويژگي‌هاي شخصي دانشجو، کيفيت و نظام آموزشي دانشگاه، کيفيت اساتيد، ميزان و نحوه دسترسي به اطلاعات و موارد ديگري از اين قبيل در اين خصوص دخيل شمرده مي‌شوند.
حال آنکه دانشجویان و جوانان ما باید به این نکته مهم توجه کنند که بسیاری از دانشگاه های ایتالیا بخصوص در بعضی رشته ها منجمله رشته های علوم پزشکی و فنی و مهندسی (البته غیر از رشته معماری) جایگاه و اعتباری در میان دانشگاه های دنیا نداشته و حتی در ایران اغلب برای تایید مدارک این دانشگاه ها با مشکل روبرو خواهند شد.
4- شرایط آسان تحصیل در ایتالیا
يكى از محاسن بزرگ ايتاليا براى هنرجويان ايرانى، اعطای بورسیه های تحصیلی اين كشور در رشته های هنری به تعداد قابل توجهی از جوانان آسیایی منجمله ایرانی است. لازم به ذکر است که در سال های اخیر بتدریج از سهمیه بعضی از کشورها کاسته شده و بر سهمیه ایران افزوده می شود که این خود جای تامل دارد.
از دیگر محاسن ايتاليا نسبت به ساير كشورهايى اروپايى، از جمله فرانسه، آلمان و انگليس، محيط و فضاى اين كشور و همچنين شباهتهايى است كه بين ايران و ايتاليا وجود دارد. دقيقا به خاطر همين شباهتهاست كه در این کشور به راحتی می‌توان ارتباط برقرار کرده و دوست پيدا كرد و شاید به همين خاطر باشد كه جامعه ايرانى‌ها در ایتالیا به دلیل حل شدن در جامعه ايتاليايى‌ها به خوبی شکل نگرفته و آنقدر قوى نيست.
سهولت تغییر رشته در دانشگاه های ایتالیا نیز یکی دیگر از این محاسن است. به عنوان مثال دانشجو ظرف تنها 2 هفته می تواند از رشته ای به رشته دیگر در همان گروه آموزشی تغیر رشته دهد.

و اما مشکلات
دانشجویان ايراني پس از ورود به ایتالیا مثل ساير دانشجويان خارجى مقيم ايتاليا با مشكلات عديده اي روبرو هستند، از مسايل اقتصادى و مالى گرفته، تا ياد گیری زبان، پيدا كردن جايى براى زندگى و خوابيدن و درمواردى پيدا كردن كار و كلا عادت كردن و خو گرفتن به محيط زندگى و دانشگاهى كشورى بيگانه.
اولين سدي كه در پيش روي یک مهاجر ايراني در ایتالیا وجود دارد آگاهي يافتن از كليه قوانيني است كه بايد در زندگي روزمره التزام و پايبندي خود را به آن نشان دهد،‌ در غير اين صورت هرگز با ديگر اقشار جامعه همگون نخواهد شد. بهمين خاطر براي آگاهي يافتن از قوانين ایتاليا، دانستن زبان از واجبات است و كمك شاياني در ادغام فرد در جامعه جديد خود مي كند.
عموما، سال اول زندگي مهاجرين شاهد بيشترين ناملايمات و تنش هاي زندگي است؛ كه در اين ميان، بسياري از مهاجرين تاب تحمل مشكلات را نیاورده و لذا زندگيشان دستخوش صدمات جبران ناپذيري مي شود.
تورم اقتصادی و هزینه بالای زندگی که به تبع اوضاع وخیم اقتصادی ناشی از مسائل مختلف جهانی روز به روز در حال بدتر شدن نیز می باشد از دیگر مشکلات بزرگ زندگی در ایتالیا می باشد. به جرات می توان گفت مسکن یکی از مهمترین دغدغه های هر خارجی مقیم شهرهای بزرگ ایتالیا منجمله رم، فلورانس، میلان و... می باشد. در این میان از هزینه هایی چون پوشاک، غذا و سوخت که روز به روز نیز در حال افزایش است نباید غافل شد.
مشكلات رواني- زندگي ايراني مجموعه اي از عواطف است. در اغلب کشور های اروپایی فقط روابط اقتصادي بر زندگي افراد حاكم است و روابط عاطفي نقش كم رنگي دارد. هر چند از این لحاظ می توان تقریبا ایتالیا را از بقیه این کشور ها متمایز نمود ولی باز به نظر من روابط اقتصادی نسبت به روابط عاطفی کمی سنگین تر مینماید. زندگي ايراني، ‌زندگي تنهايي نيست،‌ زندگي سكوت نيست، بلكه زندگي به معناي حضور موثر در مشكلات خانوادگي است. در ايران خانواده ها غمخوار يكديگرند، ‌اما در اينجا به دلیل نبود خانواده خبري از اين حرفها نيست.
يكي از مشكلات مهاجرين ايراني در ایتالیا جدايي از نهاد خانواده است. بسياري از مهاجريني كه از ايران پا به ایتالیا مي گذارند به دليل جدايي از كانون گرم خانواده خود دچار مشكلات رواني مي شوند و در اين زمينه، وضع كساني كه بصورت پناهنده سياسي يا اجتماعي اقدام به مهاجرت می نمایند به مراتب بدتر است چون بطور طبيعي آنان بازگشتي براي خود به ايران متصور نيستند و اين دوري، مشكلات رواني آنان را در دو چندان مي كند. از طرفي، تحمل اين وضعيت براي نوجوانان و جوانان ايراني در مقايسه با بزرگترها سخت تر است.

نتیجه گیری و پیشنهاد
شاید در این نوشته نتوانستم تمام آنچه را که می بایست بیان کنم ولی غرض این بود تا اشاره ای به مسائل مهمی که برای مهاجرت به ایتالیا لازم است بدانیم داشته باشم . سعی کنیم با صبر و حوصله و دقت نظر بیشتری تصمیم بگیریم. چه بسا در خلال این مطالعه متوجه شویم ایتالیا وقعا کشور مورد نظر ما نیست و شاید هم اصلا صورت مسئله از ذهنمان پاک شد و همین جا در کشور خودمان ادامه دادیم.
برای ادامه تحصیل همه شرایط ذکر شده در بالا رو در نظر بگیریم، ببینیم رشته ای که میخواهیم به قصد ادامه تحصیلش بریم ایتالیا تو ایران ارزش گذاری میشه؟ شاید دانشگاه های معتبر تری تو کشور های دیگه باشه که بریم اونجا به صلاح باشه، به هزینه های زندگی واقعی تر نگاه کنیم و اگر تصمیم گرفتیم بریم، بریم که واقعا درس بخونیم. اگه رفتی سراغ کار، نامزد بازی، ..... درس تمومه، یعنی واقعا باید بی خیالش بشی.
تو مدتی که در ایتالیا بودم منم مثل آقا رضا جوونای زیادی رو دیدم که برای تحصیل اومده بودند و بعد از 20 سال هنوز دانشجو بودند و نتونسته بودن درس رو تموم کنند . اغلب به دلایل مختلف منجمله اقتصادی مجبور به کار در کنار درس و کم کم درس در کنار کار شدند. کاری که نهایتا بتونه هزینه مسکن و زندگی در حد زنده بودن رو تامین کنه. خلاصه بعد از 20 سال نه مدرکی نه زندگی. از اون بدتر احساس تعلق خاطری که نسبت به این کشور پیدا میشه اجازه بازگشت به وطن رو از انسان سلب میکنه.
هیچ وقت صحبت ها و درد و دل های خانمی که به قول خودش از دانشجو های نخبه بوده و در کوتاه زمانی درس رو تمام کرده بود یادم نمیره. این خانم با یک ایتالیایی که اتفاقا از خانواده مرفهی هم بودند ازدواج کرده بود و 2 تا بچه هم داشت. مشکل ایشون فقط این بود که بعد از 20 سال هنوز خانواده شوهرش مخصوصا مادر شوهرش، ایشون رو غریبه و خارجی میدونست و به عنوان عضوی از خانواده قبولش نمیکردند. متاسفانه پسرای ایتالیایی هم که به بچه ننه بودن معروفن و این آقا هم به جای حمایت از همسرش طرف مادر رو گرفته بود. در نهایت هم خانم مجبور به جدایی و ....
ایتالیا زیباست، شباهت های زیادی رو در رفتار مردمشون نسبت به خودمون میبینیم، به هر حال جذابیت هایی داره که هر تازه واردی رو به شدت تحت تاثیر قرار میده ولی زندگی اونهم به مدت طولانی مشخص میکنه که این جذابیت ها همه چیز نیستند.
خارجی و غریبه بودن رو بعد از یکی دو سال زندگی میشه فهمید و لمس کرد.
البته بی انصافیه که همش از مشکلات گفت، بودند افرادی که رفتند و مدارج بالای علمی و هنری رو با موفقیت طی کردند. بعضیاشون برگشتند بعضی هم موندن که همشونم چون ایرانیند باعث افتخار ما هستند.
به هر حال یک مطالعه عمیق و استفاده از تجربیات کسانی که در این میدان قدم گذاشته اند تضمینی خواهد بود برای موفقیت و طی طریقی آسوده.


هزینه تحصیل در ایتالیا

شرایط تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا

تحصیل در مقطع دکترا کشور ایتالیا

کار در ایتالیا

لیست دانشگاه های معتبر ایتالیا

تحصیل در مقطع فوق لیسانس کشور ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج

ادامه تحصیل در ایتالیا


ادامه تحصیل در ایتالیا ، هزینه تحصیل در ایتالیا ، تحصیل در ایتالیا ، ثبت شرکت در ایتالیا ، سرمایه گذاری در ایتالیا ، زندگی در ایتالیا ، اقامت در ایتالیا ، ثبت شرکت در کرج , ثبت شرکت , ثبت شرکت در ارمنستان ، سرمایه گذاری در اروپا ، ثبت شرکت در ارمنستان ،ثبت شرکت در اروپا ، ثبت شرکت در انگلستان

 

 وب سایت ثبت شرکت در اروپا

 

سوالات متداول 

 

تلفن دفتر ثبت شرکت

ثبت شرکت در اروپا | ثبت شرکت در ارمنستان | افتتاح حساب بانکی در ارمنستان | ثبت شرکت در انگلستان

اقامت در اروپا | مهاجرت به اروپا | مهاجرت و اقامت در کانادا ، آمریکا ، سوئد ، ایتالیا

با p>Designed and SEO by SUNIC | © 2017europeregister.ir All rights reserved