با ما تماس بگیرید :

تلفن با ثبت شرکت در اروپا

ارتباط از طریق واتساپ :

0046722963279

00447759255283

0097433890269

ارتباط از طریق ایمو :

0046704575650

0046722963279

 ارتباط از طریق تماس تلفنی و تلگرام :

00989033948290

تور بلژیک

تور بلژیک

کشور سلطنتی بلژیک یکی از کشورهای اروپای شمالی است.


 

تور بلژیک

از 50 سال پیش از میلاد مسیح قوم سلت در آن زندگی می‌کردند. بلژیک برای سالیان متمادی جزو خاک کشورهایی چون فرانسه، هلند و اسپانیا بود. سرانجام در سال 1830 برای نخستین بار استقلال یافت. این کشور به سه منطقه تقسیم شده است: فلندر در شمال که مردمان آن به زبان هلندی صحبت می‌کنند؛ والونیا در جنوب که فرانسه زبان‌ها در آن زندگی می‌کنند و بروکسل که زبان‌های هلندی و فرانسه هر دو زبان رسمی هستند. در بخش والونیا 70 هزار آلمانی زبان زندگی می‌کنند.
________________________________________________

اطلاعات كلی درباره ی بلژیك:

پایتخت بروکسل
بزرگترین شهر بروکسل
نوع حكومت دموکراسی پارلمانی و مشروطه سلطنتی
زبان رسمی هلندی، آلمانی، فرانسوی
مساحت 30,528 كيلومتر مربع
جمعیت 11,007,020 تخمين 2011
واحد پول یورو (EUR)
منطقه ي زمانی UTC+1
پیش شماره تلفن +32
دامنه ي اينترنتي .be
________________________________________________

آب و هوای بلژیک (Belgium Weather)

آب و هوای بلژیک، معتدل دریایی است، همراه با میزان بارندگی زیاد در تمام فصول. میانگین دمای هوا ۳ درجه سلسیوس در ژانویه و ۱۸ درجه سلسیوس در ژوئیه و میانگین بارندگی ۶۵ میلی متر در ژانویه و ۷۸ میلیمتر در ژوئیه می‌باشد.
بلژیک تابستان های نسبتا خنک و زمستان های معتدل دارد. مناطق دور از دریا تابستان های گرمتر و زمستان های سردتری دارند.
________________________________________________

فرهنگ مردم بلژیک (Belgium Culture)

بلژیكی‌ها به شوخ طبعی معروفند. اگر كسی بلژیك را كوچك بخواند، به شدت عصبانی می‌شوند. در بلژیك مردم در زمینه نظافت عمومی و شخصی، حساسیت زیادی نشان می‌دهند و در صنعتی‌ترین شهرهای این كشور نیز آلودگی‌ هوا كم است. مردم به نظافت خود و شهرشان اهمیت زیادی می‌دهند.
بلژیک به خاطر معماری و هنرهای زیبایش مشهور است. منطقه‌ای که امروزه به نام بلژیک می‌شناسیم شاهد شکوفایی جریانات هنری مهمی بوده است که بر هنر اروپا تاثیراتی عظیم داشته‌اند.
________________________________________________

غذای مردم بلژیک (Belgium Food)

بلژیک به خاطر غذاهای خاص خود شهرت فراواني یافته است. رستوران های بسیار زیادی وجود دارند که می‌توان در آن ها راهنمایی های غذایی فشرده‌ای را یافت، مانند کتابچه راهنمای مایکلین. مارک‌های شکلات های بلژیک، مثل Neuhaus و Côte d’Or، در جهان بسیار مطرح و پر فروش هستند. حتی معروف ترین و ارزان ترین آن ها، لئونداس (شکلات ساز)، به علت کیفیت بالا شهرت جهانی یافته است. بلژیک همچنین به علت پر طرفدار بودن کیک و کلوچه و سیب زمینی سرخ کرده در جهان شهرت دارد (که تولید هر دوي آن ها در بلژیک ریشه دارد). غذای سنتی بلژيكي ها استیک با سیب زمینی سرخ کرده همراه با کاهو است.
________________________________________________

جغرافیای بلژیک (Belgium Geography)

بلژیک با ۳۰۵۲۸ کیلومتر مربع سه منطقه جغرافیایی مهم دارد: دشت ساحلی در شمال غربی، فلات مرکزی و کوه های آردن در جنوب شرقی.
دشت ساحلی عمدتا شامل تپه های شنی و زمین های خشک شده از دریا می‌شوند. اراضی پست کنار دریا، ناحيه هايي از زمین، نزدیک و یا زیر سطح دریا هستند که از دریا به جا مانده و یا اراضی داخلی بیشتری که از کانال‌ها زهکشی شده و توسط خاکریزها محافظت شده‌اند.
منطقه جغرافیایی دوم، منطقه ای روان و پیش رونده است که دره های حاصلخیز را در بر می گیرد و توسط زهکشی‌های متعددی آبیاری می‌شود. در این جا همچنین می‌توان زمین‌های سخت تری را یافت که شامل غارها و تنگه‌های کوچک می‌شود. جلگه های مرکزی بلژیک منطقه ای مهم از نظر کشاورزی می باشد.
سومین منطقه جغرافیایی، که فلات جنگلی آردن نامیده می‌شود، در شمال شرق کشور جای دارد و ناهموارتر از دو منطقه ی اولی است. انبوه جلگه‌های جنگلی، که بسیار صخره‌ای است و برای کشاورزی چندان مناسب نمی‌باشد و تا فرانسه شمالی وسعت یافته‌اند. در این جا، می‌توان بسیاری از نمونه‌های حیات وحش بلژیک را یافت. مرتفع‌ترین نقطه بلژیک، بوترانژ با ارتفاع 694 متر در این منطقه واقع شده است.
به دلیل تراکم بالای جمعیت و مکان در مرکز اروپای شرقی، بلژیک با مشکلات محیطی مهمی روبرو است. در گزارش سال ۲۰۰۳ اعلام شد آب رودخانه های بلژیک جز کم کیفیت ترین آب های اروپاست و در پایین‌ترین رده لیست ۱۲۲ کشوری است که مورد مطالعه قرار گرفته‌اند.
رودهای مهم بلژيك، شلدت (شلد یا اسکو)، ‌موز و سامبر هستند.
________________________________________________

زبان مردم بلژیک (Belgium Language)

زبان مردم در ۶۰٪ از مناطق بلژیک، زبان هلندی (گویش فلاندری) است و فرانسوی در ۴۰٪ مناطق جنوبی مثل والونی صحبت می‌شود. کمتر از ۱٪ مردم بلژیک آلمانی زبانند و در شرق کشور زندگی می‌کنند. این گوناگونی زبانی تاکنون باعث تنش های سیاسی بسیاری در کشور بلژیک بوده و در دوره هایی حتي یکپارچگی این کشور را تهدید می‌کند.
بروکسل، با ۸ درصد از جمعیت کشور، به طور رسمی دو زبانه است (فرانسه و هلندی). در پایتخت (بروکسل) هر دو زبان در نهادهای دولتی رایج است.
هم هلندی زبانان و هم فرانسه زبانان بلژیکی، تفاوت های جزئی در لغت و معنا با لهجه های زیادی که در هلند و فرانسه صحبت می‌شوند دارند. بسیاری از مردم هنوز می‌توانند به لهجه های زبان هلندی صحبت کنند، اما زبان والونیایی، اغلب توسط افراد مسن صحبت و فهمیده می‌شود. این لهجه‌ها همراه با لهجه‌های دیگری مثل زبان پیکاردیایی یا لیمبورخی در زندگی روزمره به کار برده نمی شود.
________________________________________________

فاصله و اختلاف زمانی تهران و بروکسل (ايران و بلژيك)

مسافت تهران تا بروکسل 4096.2 کیلومتر است.
طول پرواز از تهران تا بروکسل حدود 5 ساعت و ربع می باشد.
بروکسل 2 و نيم ساعت از تهران عقب تر است، یعنی ساعت 12 در تهران معادل ساعت 9:30 در بروکسل است.
________________________________________________

پول و اقتصاد بلژیک (Belgium Economy)

در سال ۱۹۹۹، بلژیک، یورو، تنها واحد پول اروپایی را به عنوان واحد پول پذیرفت و در سال ۲۰۰۲، آن را جایگزین فرانک بلژیک کرد.
بلژیک کشوری کوچک، صنعتی، با تراکم جمعیت بالا و دارای منابع طبیعی اندک است. در مرکز و شمال، خاک در مجموع حاصلخیز است و آب و هوا موجب بازدهی بالایی از گندم، چغندر قند، چمن و علوفه است. منسوجات، مواد شیمیایی، سرامیک، شیشه و لاستیک جایگاه مهمی در اقتصاد بلژيك دارند، ولی به غیر از زغال سنگ، تقریبا تمامی مواد خام مورد نیاز صنایع باید وارد شود.
اقتصاد بلژیک بر پایه بخش خصوصی می‌چرخد. تولید ناخالص داخلی این کشور در سال 2006 میلادی 342.5 میلیارد دلار بود. نرخ تورم در این کشور 1.8 درصد است. بلژيك 4.9 میلیون نفر نیروی کار دارد که یک درصد آن ها در بخش کشاورزی، 24.5 درصد در بخش صنعت و 74 درصد در بخش خدمات مشغول به کار هستند. نرخ بیکاری در این کشور 8.1 درصد است و چهار درصد مردم آن زیر خط فقر زندگی می‌کنند.
بیکاری بیشتر منحصر به منطقه والون فرانسوی زبان در جنوب است، در حالی که صنایع در شمال فلامانی رونق داشته است. مشکلات اقتصادی دهه های 1970 و 1980 انعکاسی از تقسیم زبانی بلژیک بوده است.
بلژیک اولین کشور اروپایی بود که در اوایل دهه ۱۸۰۰ دستخوش انقلاب صنعتی شد. شهرهای لیژ و شارلوآ به سرعت در صنایع معدن و فولادسازی توسعه یافتند و در اوایل قرن بیستم کاملا شکوفا شدند. بعد از جنگ جهانی دوم، شهرهای خنت و آنتورپ توسعه سریع صنایع شیمی و پتروشیمی را تجربه نمودند. صنعت فولادسازی بلژیک تاکنون رکودهای اقتصادی زیادی را تجربه نموده است. این مسئله مانع از توسعه اقتصادی والون شده است.
از دیدگاه ترابری، بلژیک دارای زیربنای محکمی از بنادر، کانال‌ها و راه آهن و بزرگراه است که امکان یکپارچه شدن صنعتش با صنایع همسایگانش را به آن می‌دهد. بندر آنتورپ دومین بندر بزرگ اروپا است. بلژیک، به عنوان یکی از اعضای پایه گذار اتحادیه اروپا، از توسعه قدرت سازمان های این اتحادیه برای یکپارچه سازی اقتصاد کشورهای عضو، شدیدا حمایت می‌نماید.
از سال ۱۹۲۲، بلژیک و لوکزامبورگ دارای یک بازار تجاری مشترک با گمرک و واحد پول یکسان بوده‌اند که تحت عنوان اتحادیه اقتصادی بلژیک لوکزامبورگ فعالیت می‌نماید. شرکای تجاری اصلی این اتحادیه عبارتند از آلمان، هلند، فرانسه، بریتانیای کبیر، ایتالیا، ایالات متحده آمریکا و اسپانیا. بلژیک در سال ۲۰۰۵، از نظر شاخص توسعه انسانی، در سازمان ملل، در رده نهم قرار داشته است.
صادرات بلژیک شامل اتومبیل، غذا و تولیدات غذایی، آهن و فولاد، الماس پرداخته، منسوجات، پلاستیک، تولیدات نفتی و فلزات غیر آهنی است که به کشورهای آلمان (19.7 درصد)، فرانسه (16.9 درصد)، هلند (12 درصد)، انگلستان (7.9 درصد)، آمریکا (6.2 درصد) و ایتالیا (5.2 درصد) صادر شده است.
واردات به این کشور شامل تولیدات غذایی، ماشین آلات، الماس خام، نفت خام و تولیدات نفتی، مواد شیمیایی، لباس و بافتنی‌ها و تجهیزات حمل و نقل است که از کشورهای هلند (18.3 درصد)، آلمان (17.3 درصد)، فرانسه (11.2 درصد)، انگلیس (6.6 درصد)، ایرلند (5.7 درصد) و آمریکا (5.4 درصد) وارد می‌شود.
________________________________________________

مذهب مردم بلژیک (Belgium Religion)

از زمان استقلال، اصول مذهبی کاتولیکی با اصول قوی آزاداندیشی هم تراز شده و نقشی مهم در سیاست بلژیک ایفا نموده است. قانون اساسی بلژیک معتقد به آزادی مذهب است و دولت به طور کامل به این حق احترام می‌گذارد.
طبق تحقیق و مطالعات مذهب در سال ۲۰۰۱ در حدود ۴۷٪ از جمعیت بلژيك مسيحي کاتولیک هستند. دین اسلام با ۳٫۵٪ از جمعيت كشور، دومین دین بزرگ به شمار می‌رود. تحقيقي که در سال ۲۰۰۶ در فلاندرز انجام شد، نشان می‌دهد که ۵۵٪ از مردم خود را مذهبی می‌دانند و ۳۶٪ اعتقاد دارند که خداوند جهان را خلق کرده است.
________________________________________________

جشن ها و تعطیلات رسمی بلژیک (Belgium Celebrations)

کسی نمی‌تواند فرهنگ بلژیکی را بدون در نظر گرفتن جشنواره‌های مردمی تصور کند، که نقش بسیار مهمی در زندگی فرهنگی مردم ایفا می‌کند. نمونه‌هایي از این جشنواره‌ها عبارتند از کارناوال بینچ و Aalst و راهپیمایی دسته جمعی و منظم Hollu blood در برگز و جشنواره پانزده آگوست در لی یژ و جشنواره والون در نامور.
اصلی‌ترین تعطیلات غیر رسمی روز مقدس نیکلاس است که گردهمایی کودکان و دانش آموزان را در لی یژ جشن می‌گیرد.


اخذ اقامت در بلژیک

اقامت دائم در بلژیک

قوانین مهاجرت به بلژیک

وکیل مهاجرت بلژیک

شرایط اقامت در بلژیک

مدارک لازم برای ویزای بلژیک

گرفتن وقت از سفارت بلژیک


مدارک لازم برای ویزای بلژیک ، ثبت شرکت و اقامت در بلژیک ، ثبت شرکت در بلژیک ، پناهندگی در بلژیک، نحوه اقامت در بلژیک  ،اقامت در بلژیک ،سرمایه گذاری در بلژیک ، زندگی در بلژیک ، ثبت شرکت در بلژیک ،  ثبت شرکت در کرج , ثبت شرکت , ثبت شرکت در ارمنستان ، سرمایه گذاری در اروپا ، ثبت شرکت در ارمنستان ،ثبت شرکت در اروپا ، ثبت شرکت در انگلستان

 

 وب سایت ثبت شرکت در اروپا

 

سوالات متداول 

 

تلفن دفتر ثبت شرکت

ثبت شرکت در اروپا | ثبت شرکت در ارمنستان | افتتاح حساب بانکی در ارمنستان | ثبت شرکت در انگلستان

اقامت در اروپا | مهاجرت به اروپا | مهاجرت و اقامت در کانادا ، آمریکا ، سوئد ، ایتالیا

با p>Designed and SEO by SUNIC | © 2017europeregister.ir All rights reserved