با ما تماس بگیرید :

تلفن با ثبت شرکت در اروپا

ارتباط از طریق واتساپ :

0046722963279

00447759255283

0097433890269

ارتباط از طریق ایمو :

0046704575650

0046722963279

 ارتباط از طریق تماس تلفنی و تلگرام :

00989033948290

بلژیک اقامت

بلژیک اقامت

برای اطلاع از شرایط اقامت در بلژیک با ما تماس بگیرید.


 

بلژیک اقامت

آب و هواي اين كشور معتدل و مرطوب است و تحت تاثير آب و هواي درياي شمال قرار دارد. به لحاظ جغرافيايي اين کشور همانند هلند غير مرتفع و فاقد کوهستان است.
به علت نزديکي آن با دريا، در اکثر سال آب و هواي آن باراني است و 260 روز آن باران مي‌بارد و بر اين اساس آب و هواي آن مرطوب و تابستان آن کوتاه و نسبتا شرجي است.
پايتخت اين کشور شهر بروکسل و شهرهاي عمده آن آنتورپ، گنت و لي‌يژ است. 84 درصد مردم اين کشور کاتوليک، 10 درصد مسلمان و مابقي پروتستان، ارتدوکس و يهودي هستند. بر اين اساس اسلام پس از مسيحيت دومين دين رايج اين کشور محسوب مي‌شود.

ايمني و امنيت
1- بلژيک در گذشته داراي مستعمراتي بوده و بر اين اساس اتباع زيادي از کشورهاي مختلف و از جمله کشورهاي آفريقائي و بلوک شرق در اين کشور اقامت دارند. تجمع خارجيان در پايتخت اين کشور کنترل بعضي از مناطق آن را با مشکلاتي مواجه كرده و در نتيجه سرقت‌هاي جزئي از جمله کيف‌قاپي و جيب‌بري، کم و بيش در اين مناطق اتفاق مي‌افتد.
2- به افرادي که قصد ورود به اين کشور را دارند توصيه مي‌شود هنگام تردد در شهر و نيز استفاده از وسائل نقليه عمومي از لوازم همراه خود از جمله پول و مدارک مسافرتي مواظبت كنند و درصورت بروز هرگونه مشکل موضوع را به پليس و همچنين نمايندگي ايران اطلاع دهند.
3- اتباع ايراني به دليل استفاده کمتر از کارتهاي اعتباري در سفرهاي خارجي و به علت همراه داشتن پول نقد طعمه سارقين و کيف‌قاپان خواهند بود. بيشتر سرقت‌ها از ايرانياني شده است که به صورت موقت به بلژيک آمده‌اند و در کوپه قطارها و يا ايستگاه‌هاي اصلي و پر ازدحام رخ داده است. بعنوان نمونه، سارقين به بهانه پرسيدن آدرس توجه فرد را از اموالش غافل كرده و به تنهائي يا به کمک همدست خود اقدام به سرقت مي‌كنند يا لحظاتي قبل از حرکت قطار به بهانه اينکه اشتباهي سوار قطار شده‌اند با عجله ساک و کيفهاي خود را به همراه اموال ديگران از قطار خارج مي‌کنند.
4- اسناد و مدارک مهم و ارزشمند را داخل جيب لباسهاي خود که براحتي قابل سرقت نباشند قرار داده و از جا دادن آن در کيف يا چمداني که مسافر نمي‌تواند هميشه همراه داشته باشد، خودداري كنبد. داشتن آدرس و شماره تلفن در هريک از بسته‌ها و کيف‌ها باعث مي‌شود تا چنانچه پليس در کشف آن اموال موفق شد، بتواند به راحتي به صاحب آن پس دهد.
5- با توجه به وقوع مواردي از سرقت از داخل اتومبيل، هميشه خودروي خود را قفل كرده و هرگز اشياء ارزشمند خود نظير گذرنامه را در داخل خودرو رها نکنيد.

قوانين و آداب و رسوم
1- قوانين و مقررات اين کشور درخصوص حمل مواد مخدر و استفاده از آن به هر شکل و هر ميزان که باشد بسيار سخت‌گيرانه و همراه با مجازات‌هاي سنگين است.
2- در هنگام تردد در شهر، نيروهاي پليس مدارک شناسائي جهانگردان خارجي را کنترل مي‌كنند؛ بنابراين توصيه مي‌شود ضمن به همراه داشتن مدارک مسافرتي با پليس و نيروهاي امنيتي همکاري كنبد.
3- پليس به صورت غيرمنتظره ولي جدي اقدام به کنترل بليطهاي مسافرين اتوبوس، ترن و متروهاي شهري مي‌كند و افرادي را که به هر نحو داراي بليط نيستند به جريمه‌هاي سنگين محکوم مي‌كند. توصيه مي‌شود هنگام تهيه بليط نحوه استفاده از آن نيز از باجه مربوطه سئوال شود.
4- به علت عدم وجود قرارداد انتقال محکومين از حبس ميان دو کشور، در صورتي که فرد به هر عنوان توسط مقامات قضايي اين کشور به زندان محکوم شود، بايد دوران محکوميت خود را در زندان‌هاي محلي سپري كند.
5- چنانچه به هر دليل توسط پليس بازداشت شديد بلافاصله از مامورين بخواهيد به استناد ماده 36 کنوانسيون وين ناظر بر امور کنسولي، مراتب را سريعا به سفارت يا نزديکترين سرکنسولگري جمهوري اسلامي ايران اطلاع دهند و چنانچه زبان محلي را نمي‌دانيد از امضاء هرگونه اوراق و اسناد خودداري كنيد. بايد مطلع باشيد شما در اين کشور تحت حاکميت قوانين و مقررات محل بوده و وظايف نمايندگي ايران مبني بر ارائه خدمات کنسولي به معناي نقض مقررات کشور بلژيك نيست.

الزامات ورود و اقامت
1- در کشورهاي عضو پيمان شنگن و از جمله کشور بلژيک، قانون شنگن حاکم است و بر اساس آن صدور رواديد با تاخير و حساسيت بيشتري انجام مي‌پذيرد.
2- صدور و تحصيل رواديد بلژيک به دو صورت انجام مي‌شود: الف: دريافت دعوت نامه از سوي کساني که به صورت قانوني در اين کشور اقامت داشته و يا تابعيت اين کشور را اخذ کرده باشند و در صورت لزوم وي را از نظر مالي پشتيباني خواهند كرد.
ب: فرد تقاضاي خود را شخصا يا از طريق آژانس هاي مسافرتي به نمايندگي اين کشور در تهران ارائه کرده و نمايندگي بلژيک پس از احراز شرايط عمومي، تمکن مالي و عدم سوء پيشينه متقاضي در بانک اطلاعات اتحاديه اروپا در اين زمينه براي فرد رواديد مورد درخواست را صادر خواهد كرد.
3- هموطنان در صورت تحصيل رواديد شنگن مي‌توانند به تمامي کشورهاي عضو اين پيمان مسافرت كنند و در اين خصوص با مشکل مواجه نخواهند شد. لازم به ذکر است چنانچه دولت بلژيک با صدور رواديد شنگن فردي مخالفت كند يا فرد را پس از ورود به اين کشور به دلائلي اخراج كند، فرد مذکور با توجه به همکاريهاي اطلاعاتي دول عضو اتحاديه اروپا در قالب سيستم Euro Doc از سفر به ديگر کشورهاي عضو اتحاديه محروم خواهد بود.
4- صدور رواديد جعلي براي سفر به اتحاديه اروپا از جمله مواردي است که در حال حاضر رايج است و بر اين اساس ضروري است حتما در انتخاب شرکتهاي مسافرتي با سفارت اين کشور در تهران مشورت نمائيد.
5- هزينه رواديد اين کشور براي اتباع ايران به ترتيب عبارت است از:
ترانزيت (فرودگاهي، يک و چند بار ورود) 10 يورو
رواديد کوتاه مدت (يک تا حداکثر نود روز با يکبار ورود) 35 يورو
رواديد طولاني مدت با اجازه اقامت موقت 50 يورو

6- هزينه رواديد بايد نقدا و به ريال پرداخت شود.
7- حداقل زمان لازم براي اخذ رواديد يک ماه است که ضروريست مدت تعيين شده در برنامه‌ريزي مورد توجه قرار گيرد.
8- بلژيک داراي قوانين سخت مهاجرتي است. در صورت سفر به اين کشور نبايد بيش از مدت تعيين شده در رواديد، در اين کشور اقامت داشته باشيد.
9- برابر مقررات شنگن چنانچه فردي که داراي رواديد شنگن باشد، هنگام ورود نتواند مقصود خود را از مسافرت همانگونه که موقع تقاضا اعلام کرده، اثبات كند مامورين اين اختيار را دارند که از ورود فرد ممانعت بعمل آورده و او را به کشور مبداء بازگردانند. توصيه مي‌شود، مدارک و اطلاعات لازم را همانگونه که به سفارت مورد نظر تحويل و اعلام كرده‌ايد همراه داشته باشيد.

بهداشت
1- بنا بر اعلام سازمان بهداشت جهاني امکان ابتلا به بيماريهاي زير در اين کشور وجود دارد:

هپاتيت A
امکانات بهداشتي، تجهيزات بيمارستاني، دارو و درمان در کشور بلژيک مناسب و در دسترس است. مشکل اساسي در اين زمينه هزينه بالاي دارو و مراحل مختلف درمان است که در اين خصوص توصيه مي‌شود در صورت سفر به اين کشور از تسهيلات مربوط به بيمه مسافر استفاده كنيد.بيمه‌هاي موجود تنها براي موارد پيش‌بيني نشده (حوادث) بوده و نمي‌توان از تسهيلات آن براي درمان بيماريهاي خاص بهره برد.
2- مواد خوراکي، سرويسهاي بهداشتي در سطح مطلوب در کليه نقاط اين کشور فراهم است. بدليل وجود جمعيت قابل توجه مسلمانان در اين کشور، رستورانها و اغذيه فروشيهاي اسلامي که رعايت ملاحظات شرعي را كنند، وجود دارد.
3- لازم است قبل از سفر به اين کشور کنترل كنيد واکسنهاي چهارگانه (کزاز، ديفتري، فلج اطفال و سرخک) خصوصا اطفال را در تاريخ مقرر زده باشيد. همچنين بهتر است قبل از مسافرت خود را در برابر بيماري‌هاي تب زرد، تب تيفوئيد و هپاتيت نوع A و B واکسينه كنيد.
4- با توجه به وجود بيماريهاي مسري نظير هپاتيت B و ايدز، لازم است ضمن رعايت نکات بهداشتي، از هرگونه ارتباطات غير مطمئن پرهيز كنيد.

شرايط سفر
1- مقررات پولي و بانکي: مقررات بانکي بلژيک همانند ساير کشورهاي اتحاديه اروپائي است که بايد مبداء و مقصد پول مشخص و معلوم باشد و معمولا تمام نقل و انتقالات از طريق سيستم بانکي انجام مي‌شود. معمولا بانکها از پذيرش پول به صورت نقد بيش از 5 هزار دلار امتناع مي‌كنند. براي افتتاح حساب بانکي در اين کشور، ارائه گذرنامه و مدارک اقامتي الزامي است. از اول ژوئن 1994 واريز پول نقد به حساب فرد يا شرکت‌هاي ديگر در کليه بانک‌ها ممنوع شده و اين عمل توسط سيستم بانکي صورت مي‌پذيرد.
2- در بدو ورود به اين کشور چنانچه در بروکسل اقامت كرديد، سعي کنيد در اولين زمان ممکن آدرس نمايندگي ايران را که به همين منظور در اختيار شما قرار گرفته است، پيدا كنيد تا در صورت وقوع حادثه و يا نياز به مراجعه، دچار مشکل نشويد.
3- در خصوص خريد از فروشگاههاي بزرگ اين کشور توصيه مي‌شود تا هنگام خروج نهايي از فروشگاه، رسيد خريد را دراختيار داشته باشيد تا درصورت کنترل امنيتي و تقاضاي رسيد بتوانيد آن را در اختيار مأمورين فروشگاه قرار دهيد.
4-در صورت بروز هرگونه حادثه‌اي براي شما در هر مکاني که هستيد، توصيه مي‌شود، موضوع را به اطلاع نهاد قانوني آن مرکز که معمولا پليس است، برسانيد تا پس از اطلاع پليس و دريافت گزارش از وي، بتوان موضوع را در مراجع و نهاد ديگري پيگيري كنيد.


اخذ اقامت اسپانیا از طریق تولد

اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

ارمنستان | ثبت شرکت ، اقامت و آشنایی با ارمنستان

اقامت بعد از تحصیل در فرانسه

اقامت دائم در فرانسه

اقامت در انگلستان

اقامت در ارمنستان

اقامت بعد از تحصیل در فرانسه


بلژیک اقامت ،سرمایه گذاری در بلژیک ، زندگی در بلژیک ، ثبت شرکت در بلژیک ،  ثبت شرکت در کرج , ثبت شرکت , ثبت شرکت در ارمنستان ، سرمایه گذاری در اروپا ، ثبت شرکت در ارمنستان ،ثبت شرکت در اروپا ، ثبت شرکت در انگلستان

 وب سایت ثبت شرکت در اروپا

 

سوالات متداول 

 

تلفن دفتر ثبت شرکت

ثبت شرکت در اروپا | ثبت شرکت در ارمنستان | افتتاح حساب بانکی در ارمنستان | ثبت شرکت در انگلستان

اقامت در اروپا | مهاجرت به اروپا | مهاجرت و اقامت در کانادا ، آمریکا ، سوئد ، ایتالیا

با p>Designed and SEO by SUNIC | © 2017europeregister.ir All rights reserved