با ما تماس بگیرید :

تلفن با ثبت شرکت در اروپا

ارتباط از طریق واتساپ :

0046722963279

00447759255283

0097433890269

ارتباط از طریق ایمو :

0046704575650

0046722963279

 ارتباط از طریق تماس تلفنی و تلگرام :

00989033948290

راهنمای زندگی در فرانسه

راهنمای زندگی در فرانسه

برای اطلاع از شرایط زندگی در فرانسه با ما تماس بگیرید.


 

راهنمای زندگی در فرانسه


کشور فرانسه پهناورترین کشور اروپای غربی است ( تقریباً یک پنجم مساحت کل اتحادیه اروپا را در بر می گیرد) و سطحی گسترده از آن را دریا اشغال می کند. این کشور 550000 کیلومتر مربع مساحت دارد.
خصوصیات جغرافیایی

ناهمواری ها

سطح جلگه ای: ٢/٣ مساحت کل
رشته کوه های اصلی:

رشته کوه آلپ "Les Alpes" ( که بلندترین نقطه آن مون بلان "Mont-Blanc" مرتفع ترین قله اروپای غربی می باشد- ارتفاع ۴۸۰۸ متر)
رشته کوه پیرنه "Les Pyrénées"
ژورا "Le Jura"
رشته کوه آردن "Les Ardennes"
ماسیف سانترال "Le Massif central"
رشته کوه وژ "Les Vosges"
مناطق ساحلی:

کشور فرانسه دارای ٥٥۰۰ کیلو متر سطح ساحلی، گسترده در چهار منطقه دریایی می باشد. (دریای شمال، دریای مانش، اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه)
شرایط اقلیمی:

سه نوع آب و هوا
اقیانوسی (نواحی غربی)
مدیترانه ای (نواحی جنوبی)
قاره ای (نواحی مرکزی و شرقی)
محیط زیست:

مناطق حاصلخیز و جنگلی ٤٨ میلیون هکتار ، یعنی ٪٨٢ خاک کشور را تشکیل می دهد.
توده جنگلی به تنهایی ٪٢٦ درصد خاک کشور را می پوشاند که در رده سوم پوشش جنگلی اتحادیه اروپا، پس از سوئد و فنلاند قرار می گیرد. مساحت جنگل های فرانسه از سال ١٩٤٥ به میزان ٪٣٥ افزایش یافته است و این میزان طی ٢۰۰ سال دو برابر شده است.
کشور فرانسه در سطح بین المللی، طرف بسیاری از پیمان نامه ها و قراردادها می باشد که از جمله قراردادی است که توسط سازمان ملل متحد در خصوص آب و هوا و گونه های زیست محیطی و بیابان زدائی تنظیم شده است.
برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه نمایید:
www.environement.gouv.fr
برگشت به بالا
جمعیت

٦٥ میلیون نفر در سال ٢٠١٠
کشور فرانسه دارای ٥٢ ناحیه شهری با بیش از ١٥٠٫٠٠٠ سکنه می باشد.
پنج شهر پر جمعیت به ترتیب عبارتند از:
١- پاریس ١٢ میلیون نفر
٢- لیون ٢ میلیون نفر
٣- مارسی- اکس آن پرووانس ١٫٧ میلیون نفر
٤- لیل ١٫٢ میلیون نفر
٥- تولوز ١٫٢ میلیون نفر
برگشت به بالا
چگونه در بانک حساب باز کنیم؟

برای باز کردن حساب بانکی یا پستی در کشور فرانسه ، داشتن گذرنامه به همراه گواهی محل سکونت لازم است که این گواهی می تواند اجاره نامه شما در این شهر باشد. در فرانسه شما به راحتی می توانید با کارت بانکی خود خرید کنید. اما قانون فرانسه در مورد مسائل بانکی بسیار سخت گیر است. مراقب باشید که در هنگام استفاده از کارت خود به اندازه کافی در حسابتان پول داشته باشید که دچار مشکلات قانونی نشوید. در کشور فرانسه تعداد زیادی عابر بانک وجود دارد که می توانید با کارت بانکی از آن پول بردارید. تمام خدمات بانکی کشور فرانسه هزینه ای را در بر دارد. اگر ازعابر بانکی غیر از بانک خودتان پول بردارید مبلغ بسیار اندکی کارمزد کم می شود. ( چند سانتیم)
همه بانک ها ماهیانه مبلغ کمی برای خد ماتی که انجام می دهند از حساب شما کسر می کنند. این مبلغ بین یک تا ده یورو بسته به نوع بانک و کاری که انجام می دهد، متغیر است.
برای باز کردن حساب در پست بانک علاوه بر مدارک فوق داشتن کارت اقامت هم لازم است. بدیهی است دانشجو در بدو ورود نمی تواند در این بانک حساب باز کند چون کارت اقامت یک ساله را پس از سه ماه زندگی در فرانسه دریافت می کند. ( پست بانک، بانک دولتی کشور فرانسه است که معمولا در کنار آن باجه پستی هم قرار دارد.)
برای باز کردن حساب در پست بانک علاوه بر مدارک فوق داشتن کارت اقامت هم لازم است. بدیهی است دانشجو در بدو ورود نمی تواند در این بانک حساب باز کند چون کارت اقامت یک ساله را پس از سه ماه زندگی در فرانسه دریافت می کند. ( پست بانک، بانک دولتی کشور فرانسه است که معمولا در کنار آن باجه پستی هم قرار دارد.)
برگشت به بالا
هزینه های زندگی !

این هزینه ها برای زندگی در شهرستان پیش بینی می شود و همان طور که قبلا هم ذکر شد در پاریس زندگی گران تر است !
هزینه های روزمره (2012 - 2011) :

یک قهوه در بار معمولی
یک قهوه در بار معمولی : € 1,30
نان باگت : 60 سانتیم
کره 250 گرمی: از 1 تا € 1,30
یک لیتر شیر : از 50 سانتیم تا € 1
یک کیلو شکر: از 1 تا € 1,40
هزینه تمبر برای ارسال نامه در حدود 20 گرم در فرانسه: 50 سانتیم
شانه شش تایی تخم مرغ: € 1,30
یک لیتر آبمیوه: € 1,80
یک کیلو برنج: € 1,30
250 گرم پاستا: 65 سانتیم
250 گرم قهوه خشک : € 2,50
یک ماگ آبجو در بار: € 4,50
غذای کامل در رستوران دانشگاه: € 3
بلیط سینما: صبح: € 4,90 و بعدازظهر: € 9,50
بلیط استخر: € 2,50
بلیط موزه: بین 2 تا € 4 (با نشان دادن کارت دانشجویی)
روزنامه: حدود € 1,50
بلیط مترو یا اتوبوس:
برای یک مسیر کامل: € 1,40
برای سه ایستگاه: 70 سانتیم (Zap)
سری ده تایی: € 11 (این نوع بلیط مقرون به صرفه تر است)
یک بلیط برای یک روز کامل: € 4
یک بلیط برای یک شب ( از ساعت 19 تا 24) : € 2
کارت ماهیانه: € 48 ( برای کسانی که هر روز سوار مترو می شوند)
دانشجویان زیر 26 سال برای بلیط مترو و قطار شامل تخفیف خاصی می شوند که باید کارت مخصوصی تهیه کنند.
بودجه ماهیانه :

زندگی در فرانسه برای یک دانشجو ماهیانه 500 یورو هزینه دارد. البته این هزینه زندگی در شهرستان است و در پاریس تقریبا دو برابر است. این هزینه به طور میانگین است و بدیهی است که هر دانشجو بسته به میزان مخارج خود می تواند از میزان آن کم کند یا به آن بیافزاید. برای تمدید کردن سالیانه کارت اقامت، بسته به مقطع تحصیلی دانشجو، بین 4300 تا 6000 یورو هر سال باید در حساب خود داشته باشید.
هزینه خوابگاه دانشجویی در شهرستان:
اتاق 9متری دانشجویی : بین € 190 تا € 210
استودیو 18 متری: € 290
هزینه خوابگاه خصوصی در شهرستان:
اتاق : € 300
استودیو: € 400 + هزینه برق
نکته: دانشجویان بهتر است در فرانسه خوابگاهی را اجاره کنند که شارژ جدا نداشته باشد چون هزینه برق در اروپا بسیار بالا ست و معمولا خوابگاههای دانشگاه از این مزیت برخوردار است که شارژ جداگانه ندارد.
هنگام اجاره خوابگاه دانشگاه یا خصوصی مبلغی را که معمولا معادل اجاره است به عنوان ضمانت گرفته می شود. این مبلغ هنگام تخلیه محل در صورتیکه هیچ خرابی به بار نیامده باشد، به طور کامل به مستاجر برگردانده می شود. علاوه بر آن شخصی که در کشور فرانسه درآمد ثابت ماهیانه دارد، باید ضامن مستاجر شود.
ثبت نام در دانشگاه:

هزینه ثبت نام در دانشگاه + بیمه حدود 500 یورو می شود. ثبت نام بدون بیمه انجام نمی شود. دانشجویان بالای 28 سال که درآمدی ندارند، لازم نیست هزینه بیمه بپردازند و بیمه تامین اجتماعی فرانسه برای آنها رایگان است.
برگشت به بالا
چند سرویس کاربردی !

در خوابگاه های دانشجویی، ماشین های لباسشویی با سکه یا ژتون در دسترس شما هستند. قیمتش بین 2 تا 5 یورومتغیر است. در شهر هم مکانهایی یافت می شود که ماشین های لباسشویی در دسترس همگان است.
فتوکپی و گرفتن عکس پرسنلی کجا انجام می شود؟

در فضای دانشکده، شما می توانید فتوکپی ها را در کتابخانه یا در دفترهای گوناگون، به تعداد زیاد، انجام دهید. برای گرفتن عکس پرسنلی در مکان های عمومی مانند ایستگاه های راه آهن و بعضی از ایستگاه های مترو، داخل دانشگاه ، کابین و دستگاه هایی برای این کار وجود دارد.
یک فروشگاه خیلی مفید !!

این فروشگاه به نام تَبَ (Tabac) با علامتی به شکل لوزی و یا یک سیگار قرمز مشخص می شود. حتی اگر شما سیگاری نیستید، این مغازه برایتان مفید خواهد بود. این فروشگاهی است که می توانید تمبرهای پستی، تمبرهای مالیاتی و کارت تلفن و کارت های اعتباری برای تلفن همراه را در آن بیابید. می توانید روزنامه ی محلی و هفتگی را از آنجا بخرید. تعدادی از این مغازه ها در تعطیلات آخر هفته هم باز هستند.
اگر بعد از ساعت تعطیلی مغازه ها احساس گرسنگی کردید، بعضی از رستوران ها در شهر 24 ساعته کار می کنند.
شماره تلفن های مفید :

اطلاعات تلفنی (فرانس تله کام) 12
خرابی تلفن (فرانس تله کام) 13
فرانس تله کام تجاری 14
SAMU اورژانس پزشکی 15
پلیس 17
آتش نشانی 18
اورژانس آب 0320169696
زشک کشیک / داروخانه کشیک 0320169696
پپزشک SOS(برای ویزیت در منزل) 0320299191
SNCF(حمل نقل بین شهری) 0892308308
0892688266
گم شدن کارت بانکی 0836690680
اشیا پیدا شده 0320814343
برگشت به بالا
چند نکته در مورد قرارداد اجاره !

اجاره نامه:

اولین چیزی که باید بدانید این است که عبارات و اصطلاحات مربوط به "اجاره" در یک قرارداد کتبی تعیین و تبیین می شوند. این قرارداد کتبی همان "اجاره نامه" است که رابطه میان صاحبخانه و مستاجر را به هنگام تحویل خانه و همچنین در آینده (مدت زمان اقامت در منزل) تعیین می کند. در این اجاره نامه ، نام طرفین قرارداد (مالک و مستاجر) ، شرح محل مورد اجاره و شرایط و وضعیت محل به هنگام ورود مستاجر ذکر شده و همچنین مفاد مالی محل مورد اجاره مثل اجاره بها ، مبالغ شارژ ، نحوه پرداخت اجاره بها ، مبلغ ضمانت (Caution)و وجه الضمان (گارانتی) تعیین می شود.
وضعیت محل مورد اجاره "ETAT DES LIEUX"

یکبار در زمان تحویل خانه به مستاجر و یکبار به هنگام خروج مستاجر از خانه، وضعیت محل مورد اجاره ثبت می شود که هنگام ورود شامل توصیف وضعیت محل اقامت تحویل داده شده توسط مالک به مستاجر و هنگام خروج شامل توصیف وضعیت محل تحویل داده شده توسط مستاجر به مالک است.
اگر در طول مدت زمان اقامت ، آسیبی از جانب مستاجر به خانه برسد ، مالک مجاز است از مستاجر بخواهد تا خانه را تعمیر کرده و یا از مبلغ ضمانت میزان خسارت را کسر نماید.
وجه الضمان (CAUTION) :

به مبلغ پولی گفته می شود که مالک در زمان امضای اجاره نامه از مستاجر مطالبه می کند. این مبلغ به منظور حفاظت از خانه در برابر آسیب و تخریب دریافت می شود. اگر مستاجر خانه را در وضعیت روز ورود به مالک تحویل دهد ، مالک موظف است همه مبلغ را به او بازگرداند.
به همین ترتیب اگر از جانب مستاجر آسیبی به خانه برسد ، صاحبخانه می باید میزان خسارت را محاسبه و از مبلغ وجه الضمان کسر کند.
مبلغ وجه الضمان معمولا معادل دو ماه اجاره بها می باشد.
ضامن (GARANT) :

برای اطمینان از پرداخت مرتب اجاره بها توسط مستاجر ، صاحبخانه مجاز است از او ضمانت بخواهد . یعنی یک شخص حقیقی و یا حقوقی که مسئولیت پرداخت اجاره به جای مستاجر را به عهده می گیرد . این ضمانت به معنی تعهد رسمی شخصی است که این مسئولیت را می پذیرد.
مبالغ شارژ :

این مبالغ به میزان اجاره بها افزوده می شوند که شامل تمامی هزینه های پرداختی از طرف مالک و مستاجر در قبال محل مورد اجاره است. مانند هزینه های جمعی ساختمان (شوفاژ ، آب گرم ، هزینه نگهداری قسمت های عمومی ساختمان مثل محل تخلیه زباله ،...)
مالیات سکونت :

مالیات های محلی یکبار در سال (معمولا به هنگام ورود) دریافت شده و به حساب شهرداری یا اداره مالیات محلی واریز می شود. میزان این مالیات بسته به مناطق مختلف ، متفاوت است. در نتیجه بهتر است قبل از ورود به محل اقامت از مبلغ آن مطلع باشید. توجه داشته باشید که وظیفه پرداخت این مالیات در ابتدای ژانویه هر سال به عهده شخصی است که در محل مورد اجاره مستقر است.
بیمه سکونت :

این بیمه اجباری است و مالک موظف است هنگام امضای قرارداد از مستاجر بخواهد محل سکونت را کاملا بیمه نماید. این بیمه خسارت های ناشی از خرابی لوله های آب ، آتش سوزی ، دزدی و ... را پوشش می دهد.
کمک هزینه شخصی اقامت :

به عنوان دانشجو و در صورت اقامت بیشتر از 6 ماه در فرانسه ، می توانید از کمک هزینه شخصی اقامت بهره مند شوید.
هنگامی که قرارداد محل اقامت خود را با صاحبخانه منعقد کردید به صندوق کمک هزینه خانواده (CAF) مربوط به آدرس خودتان مراجعه کنید. ( آدرس را می توانید از صاحبخانه سوال کنید که بدون شک در جریان است) . این اداره از شما مدارکی را مطالبه می کند از جمله پاسپورت برای دانشجویان خارجی و ویزا ، قرارداد محل سکونت و همچنین شماره حساب که همان RIBشماست. مقدار این کمک هزینه بنا بر وضعیت درآمد و محل سکونت شما متغیر است. که بر اساس تعرفه ها و محاسبات خودشان هر ما ه به حساب شما می ریزند. البته این کمک هزینه ماه اول اقامت شما را شامل نمی شود.
برگشت به بالا
چگونه می توان به خارج از فرانسه تلفن کرد ؟

از اداره پست یا کافه ها و یا مغازه های tabac می توان کارت تلفن تهیه کرد. هزینه این کارت ها متفاوت می باشد ولی معمولا حدود 7 یورو برای 50 دقیقه ای و 14 یورو برای 120 دقیقه ای است. برای تلفن به کشورهای آسیایی و افریقایی، می توان از مغازه های اطراف میدان وازم که معمولا یکشنبه بازار در آن هست، با بهترین قیمت تهیه کرد. وقتی با شما از خارج تماس می گیرند تأکید کنید که کد کشور فرانسه را اول شماره بگیرند. مثلا به جای …0320 اول …0033320 را بگیرند.
برای استفاده از سرویس تلفن ثابت احتیاج به کارت شناسایی و اقامت و آدرس شخصی می باشد. مبلغ راه اندازی اولیه حدود 43 یورو است که یک هفته هم طول می کشد. گذشته از آن می توانید از سرویس های رایگان پیام گیر و ضبط کننده پیام استفاده کنید.
آبونماه تلفن در هر ماه (حتی اگر به کسی زنگ نزنید) حدود 30 یورو می باشد که این هزینه شامل تلویزیون و اینترنت هم می شود.( نرخ مربوط به سال2010 ) شرکت های ارائه سرویس با قیمت های متفاوت هستند، که اینترنت را در اختیاراتان می گذارند.


تحصیل در فرانسه

شرایط ثبت شرکت در فرانسه

زندگی ایرانیان در فرانسه

ثبت شرکت در فرانسه

اقامت کاری در فرانسه

تحصیل در فرانسه

ثبت شرکت در فرانسه

سرمایه گذاری در کشور فرانسه

شرایط تحصیل در کشور فرانسه


راهنمای زندگی در فرانسه، اقامت در فرانسه ، ثبت شرکت در فرانسه ، ثبت شرکت در کرج , ثبت شرکت , ثبت شرکت در ارمنستان ، سرمایه گذاری در اروپا ، ثبت شرکت در ارمنستان ،ثبت شرکت در اروپا ، ثبت شرکت در انگلستان

 

 

 وب سایت ثبت شرکت در اروپا

 

سوالات متداول 

 

تلفن دفتر ثبت شرکت

ثبت شرکت در اروپا | ثبت شرکت در ارمنستان | افتتاح حساب بانکی در ارمنستان | ثبت شرکت در انگلستان

اقامت در اروپا | مهاجرت به اروپا | مهاجرت و اقامت در کانادا ، آمریکا ، سوئد ، ایتالیا

با p>Designed and SEO by SUNIC | © 2017europeregister.ir All rights reserved