با ما تماس بگیرید :

تلفن با ثبت شرکت در اروپا

ارتباط از طریق واتساپ :

0046722963279

00447759255283

0097433890269

ارتباط از طریق ایمو :

0046704575650

0046722963279

 ارتباط از طریق تماس تلفنی و تلگرام :

00989033948290

پرسش و پاسخ متداول ثبت شرکت سهامی خاص

پرسش و پاسخ متداول ثبت شرکت سهامی خاص

پرسش و پاسخ متداول ثبت شرکت سهامی خاص

برای دریافت اطلاعات در مورد ثبت شرکت سهامی خاص با ما تماس بگیرید.


 

پرسش و پاسخ متداول ثبت شرکت سهامی خاص

سوال - بازرس چیست و چه نقشی دارد ؟

در شرکت سهامی خاص وجود 2 بازرس ضروری میباشد . که یکی از بازرسین اصلی و دیگری علی البدل می باشد . بازرسین برای مدت یکسال مالی تعیین می شوند. بازرسی در مورد صحت صورت حساب ها و سود و زیان و تراز نامه و صحت اطلاعاتی مدیران ارائه می دهند به مجامع عمومی اظهار نظر می کند و گزارشی از آن را به مجمع عمومی عادی می دهند.که این گزارش لااقل 10 روز قبل از تشکیل مجمع عمومی عادی در مرکز شرکت برای صاحبان سهام آماده باشد. تصمیماتی که بدون گزارش بازرس از طرف مجمع عمومی صادر می شود از درجه اعتبار ساقط می باشد.

سوال - فرق بازرس اصلی و بازرس علی البدل چیه؟

در صورت فوت , استعفا یا سلب شرایط قانونی بازرس اصلی , وظایف اورا بازرس علی البدل انجام می دهد.

سوال - اختیارات بازرس در چه حدودی می باشد؟

بازرسین می توانند در هر موقع هرگونه رسیدگی را انجام دهند و اطلاعات مربوط به شرکت را مطالبه کنند.

سوال - مسئولیت بازرس چیست؟

طبق ماده 154 لایحه ی اصلاحیه قانون تجارت در مقابل شرکت و اشخاص ثالث مسئول می باشند.

سوال - حق الزحمه بازرس چقدره ؟

در مجامع عمومی عادی تعیین می شود.

نکته – بازرسین نمی توانند در معاملاتی که با شرکت یا به حساب شرکت یا به حساب انجام می شود به طور مستقیم یا غیر مستقیم ذی نفع شوند.

ثبت شرکت , ثبت شرکت ها , ثبت شرکت سهامی خاص

سوال - تفاوت شرکت مسئولیت محدود و سهامی خاص چیه؟ هرکدوم چه فایده ای داره؟

در شرکت با مسئولیت محدود تعداد شرکا حداقل ٢ نفر و در شرکت سهامی خاص تعداد سهامداران حداقل ٣ نفر می باشند..
در شرکت سهامی خاص حداقل ٣٥% سرمایه باید نقدا در یکی از شعب بانکها تودیع و گواهی مربوطه ارائه و ٦٥% در تعهد سهامداران باشد، در شرکت با مسئولیت محدود باید کل سرمایه تحویل مدیرعامل شرکت شده و مدیرعامل اقرار به دریافت نماید و ارائه گواهی بانکی دال بر انجام این امر ضرورت ندارد.
واگذاری سهام در سهامی خاص با نقل و انتقال عادی انجام می شود ولی در شرکت با مسئولیت محدود باید با رضایت 4/3 دارندگان سرمایه که اکثریت عددی نیز داشته باشند و در دفتر خانه اسناد رسمی انجام شود.
انتخاب بازرس اصلی و علی البدل در شرکت سهامی خاص اجباری است ولی در شرکت با مسئولیت لزومی ندارد.
مدت مدیریت در شرکت سهامی خاص حداکثر دوسال می باشد که قابل تمدید است و در شرکت با مسئولیت محدود می توان مدیران شرکت را برای مدت نامحدود انتخاب نمود و همچنین مخیر خواهند بود که مدتی برای مدیران در اساسنامه شرکت مقرر دارند.
شرکت سهامی عام با حضور حداقل پنج سهامدار (مدیر) و شرکت سهامی خاص با حداقل سه سهامدار تشکیل می گردد (مواد ٣ و ١٠٧ ل.ا.ق.ت.) در صورتی که شرکت با مسئولیت محدود با حداقل دو شریک تشکیل می شود (ماده ق.ت).
حداقل سرمایه در سهامی عام پنج میلیون ریال و سهامی خاص یک میلیون ریال به اضافه تکالیف حداقل ٣٥% نقدی کل سرمایه (مواد ٦ و ٣٠ ل.ا.ق.ت) می باشد اما درشرکت با مسئولیت محدود بدون ارائه مدارک تودیع سرمایه صرفا اقرار موسسین به میزان سرمایه و پرداخت به صندوق شرکت یا هیئت مدیره کفایت می کند.

سوال - نوع شرکت سهامی خاص بودن در مالیات شرکت تفاوتی ایجاد می کنه؟

نوع شرکت تفاوتی در تعیین مالیات نخواهد داشت. مالیات شرکت بر اساس کارکرد سالیانه شرکت ها و سود برآورد شده بر اساس دفاتر شرکت بدون توجه به نوع آنها تعیین خواهد شد.

سوال - ثبت شرکت سهامی خاص چقدر زمان می بره؟

شرکت سهامی خاص بین ده تا پانزده روز خواهد بود.

سوال - سهامداران شرکت سهامی خاص می تونن زیر سن قانونی 18 سال باشن؟

بله در صورتیکه عضو هیات مدیره نباشند و فقط سهامدار باشند مانعی وجود ندارد.

سوال - کارمند رسمی دولت می تونه سهامدار و عضو هیات مدیره شرکت سهامی خاص باشه؟

خیر.کارمند رسمی دولت در صورتی می تواند سهامدار باشد که تنها 20 درصد سهم را دارا بوده و فقط عضو هیات مدیره باشد و هیچ نوع حق امضایی نمی تواند داشته باشد.

ثبت شرکت , ثبت شرکت ها , ثبت شرکت سهامی خاص

سوال - آیا شرکت سهامی خاص می تونه از مجوزی که به نام یکی از سهامداران شرکت صادر شده استفاده کنه؟

بله امکانپذیر است.

سوال - با اخذ مجوز رسانه های دیجیتال می شه در زمینه بازی های کامپیوتری هم فعالیت داشت؟

بله. مانعی وجود ندارد.

سوال - می تونم شماره ثبت شرکت سهامی خاصی رو از اداره ثبت بگیرم؟

خیر. فقط سهامداران شرکت می توانند شماره ثبت شرکت خود را از اداره ثبت شرکتها بگیرند، اما شما می توانید با داشتن نام شرکت از طریق سایت شناسه ملی یا سایت روزنامه رسمی شماره ثبت شرکت را مشاهده نمایید.

سوال - شخصی قصد ثبت شرکت سهامی خاص داره، یکی از اعضای شرکت شخص حقوقی , چه شخصی به جای شخص حقوقی مدارک را باید امضا کنه؟

شخص حقوقی باید نماینده ای از طرف خود انتخاب کند و سپس مدارک شناسایی شخص حقوقی به علاوه مدارک شناسایی نماینده همراه با سایر مدارک لازم برای ثبت شرکت به اداره ثبت شرکتها ارائه گردد.

سوال - مالیات شرکت سهامی خاص چگونه محاسبه می شه؟

بر حسب کارکردشان در طول سال مالی

سوال - برای ثبت شرکت واسه سرویس‌های تبلیغاتی بر روی اینترنت همراه با سرویس‌های لازم خارج از محیط اینترنت چه شرکتی مناسب تر ؟

متاسفانه برای ثبت شرکت تبلیغاتی مجوز داده نمی شود. در صورت موفقیت جهت اخذ مجوز از "کانون تبلیغات" بسته به نوع نیاز شرکت و تصمیم اعضا می توان هم به صورت سهامی خاص و هم مسئولیت محدود ثبت کرد.

ثبت شرکت , ثبت شرکت ها , ثبت شرکت سهامی خاص

سوال - در خصوص ثبت شركت كشتیرانی جهت حمل كالا چه شرایط و مراحلی را باید طی شود؟

در ابتدای کار بایستی شخصا در قالب شرکت،جهت اخذ مجوز از سازمان کشتیرانی و حمل ونقل اقدام نمایید. پس از دریافت مجوز برای ثبت شرکت مدارک لازم ( کپی کارت ملی و شناسنامه اعضاء و گواهی عدم سوء پیشینه برای همه اعضا ) را ارسال فرمایید تا برای ثبت شرکت مورد نظر اقدام گردد.

سوال - من می خوام واحدی تولیدی در بسته بندی مواد خشکبار راه اندازی کنم. چه نوع شرکتی باید ثبت کنم ، چه مجوزهایی لازم دارم و به طور کلی چه مراحلی را باید طی کنم؟

شما میتوانید در قالب هر شرکتی فعالیت خودرا انجام دهید و نیازی به اخذ مجوز ندارید. برای شروع به کار مدارک لازم شامل مدارک شناسایی اعضا+ گواهی عدم سوء پیشینه را برای ما ارسال فرمایید.

سوال - برای ثبت یه شرکت کامپیوتری سهامی خاص چه مراحلی رو باید طی کنم؟

اگر فعالیت شما در زمینه نرم افزار و شبکه باشد نیاز به مجوز رسانه دیجیتال و در زمینه IT نیاز به مجوز فناوری اطلاعات دارید. کافیست شما مدارک لازم ( کپی مدارک شناسایی همه اعضا و گواهی عدم سوء پیشینه برای همه اعضا ) را برای ما ارسال کنید تا در کمترین زمان ممکن شرکت شما به ثبت برسد.

سوال - از چه طریق می شه فهمید یک شرکت سهامی خاص ثبت قانونی شده یا نه ؟

اگر شرکت ثبت شده باشد دارای شماره ثبت است .شماره ثبت شرکت را می توانید از سایت شناسه ملی استعلام نمایید.

ثبت شرکت , ثبت شرکت ها , ثبت شرکت سهامی خاص

سوال - برای ثبت شرکت سهامی خاص باید آدرسی رو برای شرکت در نظر گرفت . این آدرس یا مکان حتما باید دارای سند به نام یکی از اعضا باشه یا باید اجاره نامه باشه یا اینکه نیازی به چیزی نیست ؟ میشه آدرس رو بدون داشتن سند یا اجاره نامه قرار داد ؟

در مرحله ثبت شرکت نیازی به سند یا اجاره نامه به نام شرکت نیست و می توان آدرسی مثل محل زندگی یکی از اعضا را به عنوان آدرس شرکت اعلام کرد. اما پس از ثبت شرکت و در مرحله تشکیل پرونده دارایی نیاز به سند یا اجاره نامه به نام شرکت دارید. پس بهتر است از ابتدا آدرسی با سند یا اجاره نامه به نام شرکت اعلام نموده و یا آدرسی را اعلام کنید که پس از ثبت، امکان تغییر سند یا اجاره نامه آن به نام شرکت وجود داشته باشد تا در مرحله تشکیل پرونده دارایی مجبور به تغییر آدرس و صرف زمان و هزینه اضافی نگردید. با این حال در صورتی که در مرحله ثبت آدرسی اعلام نموده اید که سند یا اجاره نامه به نام شرکت ندارد، می توانید در مرحله تشکیل پرونده دارایی از صورتجلسه تغییر آدرس استفاده نمایید.

سوال - شركت سهامی خاصی داریم كه در تهران ثبت شده اما محل سكونت شركا در شهرستان نظرآباد كرج است . میتونیم دفاتر رو در اداره دارایی نظرآباد پلمپ و اظهارنامه مالیاتی را نیز همانجا تحویل بدیم ؟

شرکت شما در اداره ثبت شهر تهران به ثبت رسیده و تمام مراحل و اقدامات قانونی آن بایستی در تهران انجام پذیرد.

سوال - برای ثبت شرکت سهامی خاص ارتباطات و مخابرات رادیویی چه مراحلی باید طی کنیم؟

برای ثبت شرکت با فعالیت در زمینه مخابرات و ارتباطات ابتدا می بایست از شرکت مخابرات اخذ مجوز نمایید. پس از اخذ مجوز مراحل لازم برای ثبت شرکت انجام می گردد، کافیست مدارک لازم ( کپی مدارک شناسایی همه اعضا و گواهی عدم سوء پیشینه برای همه اعضا ) را برای ما ارسال کنید تا در کمترین زمان ممکن شرکت شما به ثبت برسد.

سوال - چگونه می تونیم از وجود اسم خود در هیئت مدیره شرکت سهامی خاصی مطمئن بشیم؟

در صورتیکه شخص تازه وارد شرکت شده باشد از طریق آخرین آگهی تغییرات و در صورتیکه از ابتدای ثبت شرکت عضو بوده از طریق آگهی تاسیس میتوان از وجود اسم شخص در هیات مدیره مطمئن شد. آگهی های شرکت را می توانید از طریق جستجو در سایت روزنامه رسمی بیابید.

سوال - منظور از تکراری نبودن نام چیه؟ آیا كلاً منظور عین نامی است که ثبت شده؟ یا اسامی مشابه نیز رد میشن؟

بله! یعنی دو شركت با اسم مثلا"شركت پخش آمل" نباید وجود داشته باشد.در حقیقت آنها به نفع شما كار می‌كنند كه این توصیه را می كنند. چون در عرصه عمل وجود دو شركت با دو نام مشابه موجبات سوء استفاده مدیران یك شركت ضعیف از نام یك شركت قوی در بازار می شود كه همین امر دعاوی زیادی را در دادگاهها در پی داشته است. همچنین نام برند و علامت تجاری یك شركت را دیگری نمی تواند استفاده كند. مثلا شما از نام "گوگل" نمی توانید استفاده كنید چون علاوه بر اینكه نام شركت دیگری است یك برند معتبر در سرتا سر دنیاست.

سوال - اگر چندین سال پیش شركت سهامی خاصی ثبت شده باشه ولی این شركت تا حالا هیچ فعالیتی نداشته و به حال خود رها شده باشه تكلیف چیه؟ آیا باید حتما منحل بشه یا با گذشت زمان شرکت خود به خود منحل میشه؟ آیا در صورت رها شدن مشكلی برای شرکت، موسسان و مدیران آن ایجاد میشه؟

بهتر است عدم فعالیت وتوقف آن به وزارت دارایی اعلام شود تا افرادی از اطلاعات شركت شما سوء استفاده نكنند. برای انحلال نیز اگر مدت شركت نامحدود در اساسنامه قید شده باشد باید مراحل انحلال طی شود: ((شركت سهامی اعم از خاص یا عام در موارد ذیل منحل می شوند:

وقتی كه شركت موضوعی را كه برای آن تشكیل شده است انجام داده یا انجام آن غیر ممكن باشد.

در صورتی كه شركت برای مدت معین تشكیل گردیده و آن مدت منقضی شده باشد مگر این كه مدت قبل از انقضاء تمدید شده باشد.
در صورت ورشكستگی
در هر موقع كه مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام به هر علتی رأی به انحلال بدهند.5. در صورت صدور حكم قطعی دادگاه))

حكم دادگاه به جهت انحلال شركت اغلب به این طریق خواهد بود كه اشخاص ذینفع به دادگاه مراجعه و در موارد ذیل انحلال شركت را از دادگاه تقاضا می نمایند: 1.در صورتی كه تا یك سال پس از به ثبت رسیدن شركت هیچ اقدامی جهت انجام موضوع آن صورت نگرفته باشد 2. در صورتی كه فعالیت های شركت در مدت بیش از یك سال متوقف مانده باشد. 3.در صورتی كه مجمع عمومی سالیانه برای رسیدگی به حساب های هر یك از سال های مالی تا دو ماه از تاریخی كه اساسنامه معین كرده است تشكیل نشده باشد. 4.در صورتی كه سمت تمام یا بعضی از اعضای هیئت مدیره و همچنین سمت مدیر عامل شركت طی مدتی زائد بر شش ماه بلا متصدی مانده باشد. 5.در صورتی كه مدت شركت منقضی شده و یا موضوع شركت انجام یافته و یا انجام آن غیر مقدور است و مجمع عمومی برای انحلال تشكیل نشده یا از دادن رأی به انحلال خود داری می نماید.

در موارد فوق هم چنان كه ذكر شد اشخاص ذینفع می توانند از دادگاه تقاضای انحلال شركت را بنمایند . مسلم است پس از این كه شركت منحل شد ، مدیران دیگر سمتی ندارند .و چون ممكن است شركت كارهای ناتمامی داشته باشد، مطالبات و بدهكاری داشته یا اجناسی در انبار موجود باشد كه باید به فروش برسد و حتی ممكن است دعاوی در محاكم داشته باشد و از همه مهمتر این كه دارائی شركت باید بین سهام داران تقسیم شود لذا وجود اشخاصی كه نماینده شركت در حال تصفیه باشند به جهت انجام این امور لازم است و این افراد را مدیران تصفیه گویند. مدیران تصفیه باید پس از اعلام ختم تصفیه وجوهی كه باقی مانده است در حساب مخصوص در یكی از بانك های ایران تودیع نموده و صورت اسامی بستانكاران و صاحبان سهامی را كه حقوق خود را استیفا نكرده اند به بانك تسلیم و مراتب را آگهی كنند تا اشخاص برای گرفتن طلب خود مراجعه نمایند .در صورتی كه پس از ده سال از تاریخ انتشار آگهی ختم تصفیه مراجعه نكنند وجوه باقی مانده با اطلاع دادستان محل ، جزء اموال بلا صاحب بوده و به خزانه دولت منتقل خواهد شد.

ثبت شرکت , ثبت شرکت ها , ثبت شرکت سهامی خاص

سوال - اگر كسی مدیر تصفیه شرکت سهامی خاصی بشه تمام مالیات و بدهی ها به گردن مدیر تصفیه ست؟

خیر. تعهدات شامل مالیات و بدهیها و... بر عهده شركت است و مدیر تصفیه مسئول انجام عملیات قانونی انحلال و تصفیه به نیابت از سهامداران است.

سوال - مدت مدیریت مدیران شرکت سهامی خاص حداكثر ٢ سال , پس از انقضاء مدت مذكور مدیر می تونه به مدیریت خود ادامه بده؟ به چه دلیل؟

گرچه به استناد ماده ١٠٩ل.ا.ق.ت مدیریت مدیران كه در اساسنامه معین می شود نباید از دو سال تجاوز نماید لیكن قانونگذار برای جلوگیری از اختلال در امر مدیریت شركت در ماده ١٣٦ مقرر داشته كه: (در صورت انقضا مدت ماموریت مدیران و تا زمان انتخاب مدیران جدید،مدیران سابق كماكان مسئول امور شركت و اداره آن خواهند بود...) لذا تاكید بر این بوده كه مدیران سابق، بازرسین یا صاحبان حداقل ٣/١ سهام، مجمع عمومی عادی سهامداران را برای انتخاب مدیران لاحق دعوت نمایند در غیر اینصورت در قسمت اخیر ماده مزبور به هر ذینفع حق داده شده كه از مرجع ثبت شركتها دعوت مجمع عمومی عادی را برای انتخاب مدیران تقاضا كند.

سوال - مدیران شرکت سهامی خاص می تونن در هر موقعی از سال استعفا بدن؟ اگر چنین حقی رو دارن چه مسئولیتی داره؟

استعفای مدیر در ماده ١١٢ ل.ا.ق.ت پیش بینی شده است. در این صورت اعضای علی البدل به ترتیب مقرر در اساسنامه وظیفه مدیریت را عهده دار می شوند در غیر اینصورت هیئت مدیره مجمع عمومی عادی بطور فوق‌العاده را دعوت كرده و مدیر جدید را انتخاب می نماید. قانونگذار برای استعفای مدیر یا مدیران شرایط خاصی را پیش بینی نكرده و در این مورد منع قانونی ندارد ولی به نظر می رسد كه اگر مدیری با قصد اضرار به شركت استعفا دهد یا مرتكب تقصیر غیرعمدی مهم گردد مسئول جبران زیان وارده به شركت مدنی خواهد بود.

سوال - اگر مدیر خارج از موضوع شركت اقداماتی نموده و تصمیمات اتخاذ نماید طبق ١١٨ماده ل.ا.ق.ت. چه مسئولیت مدنی ای داره؟

اگر مدیر خارج از موضوع شركت عمل نماید بر خلاف ماده ١١٨ ل.ا.ق.ت. اقدام نموده است. ضمانت اجرایی این مورد در ماده مزبور پیش بینی نشده است. حال باید دید كه آیا مدیر در مقابل شركت یا اشخاص ثالث و یا هر دو مسئولیت مدنی در قبال اقدام و تصمیم خلاف قانون دارد یا خیر؟در چنین مواردی حقوق فرانسه شركت را در مقابل شخص ثالث مسئول می داند اما ماده ١٤٢ ل.ا.ق.ت ایران مقرر می دارد: (مدیران و مدیرعامل شركت در مقابل شركت و اشخاص ثالث نسبت به تخلف از مقررات قانونی منفردا یا مشتركا مسئول می باشند...) به عبارت دیگر اگر مدیر یا مدیران شركتی خارج از موضوع شركت اقدام نمایند شخصا درمقابل شركت و اشخاص ثالث مسئولیت مدنی دارند.البته به نظر می رسد به منظور حفظ حقوق سهامداران و اشخاص ثالث اصلح است كه مدیران بنحو تضامن در مقابل آنان برای جبران زیان وارده جوابگو باشند.

سوال - مدیر یا مدیرانی كه در اساسنامه انتخاب شده باشن به چه ترتیب در شركت های مزبور قابل عزل هستن؟

چنانچه مدیر یا مدیران دراساسنامه انتخاب شده باشند ممكن است طبق اساسنامه نسبت به تغییر مدیر یا مدیران مذكور عمل شود.

سوال - مدیر یا مدیرانی كه در شركت نامه یا اساسنامه انتخاب نشده اما انتخاب آنان بعدا صورت گرفته باشه چجوری قابل عزل هستند؟

اگر مدیر یا مدیران در شركت نامه یا اساسنامه انتخاب نشده ولی انتخاب آنان بعدا صورت گرفته باشد در این صورت شركا می توانند مدیر یا مدیران فوق را معزول نمایند. بدیهی است مدیر یا مدیران فوق حق استعفا خواهند داشت.

سوال - محدودیت اختیارات مدیران درمورد ضررهای وارده به شركت و انجام عملیات تجارتی از نوع تجارت شركت در مواد ١٣٢ و ١٣٤ ق.ت. پیش بینی شده , چه محدودیتهای دیگری بهتره لحاظ بشه؟

محدودیت اختیارات مدیر در شركت تضامنی انجام تجارتی از نوع تجارت شركت بدون رضایت شركا و ضررهای وارده به شركت می باشد. مادام كه كمبود زیانهای مزبور جبران نشود تادیه هر نوع منفعت به شركا ممنوع است. بهتر است محدودیت معاملات مدیر در مواردی كه با شركت خود معامله می نماید یا در شركت دیگر شریك می باشد برای حفظ حقوق شركا پیش بینی گردد.


 

مطالب مرتبط :

مدیران موظف و غیر موظف شرکت سهامی خاص

 

جرائم مربوط به سهام شرکت سهامی خاص

کاهش سرمایه در شرکت سهامی خاص

افزایش سرمایه در شرکت سهامی خاص

تبدیل شرکت سهامی خاص

انحلال شرکت سهامی خاص

ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص

سهام شرکت سهامی خاص


 

کلید واژه ها :

پرسش و پاسخ متداول ثبت شرکت سهامی خاص، شرکت سهامی خاص ، ثبت شرکت در کرج ، ثبت شرکتها در کرج ، اداره ثبت شرکت در کرج ، آدرس اداره ثبت کرج ، ثبت شرکت در کرج , ثبت شرکت , ثبت شرکت در ارمنستان , تلفن ثبت کرج ، نشانی ثبت شرکت کرج ، ثبت شرکت ، ثبت شرکت  در اروپا ، ثبت شرکت در انگلستان 


 

 وب سایت ثبت شرکت در اروپا

 

سوالات متداول 

 

تلفن دفتر ثبت شرکت

ثبت شرکت در اروپا | ثبت شرکت در ارمنستان | افتتاح حساب بانکی در ارمنستان | ثبت شرکت در انگلستان

اقامت در اروپا | مهاجرت به اروپا | مهاجرت و اقامت در کانادا ، آمریکا ، سوئد ، ایتالیا

با p>Designed and SEO by SUNIC | © 2017europeregister.ir All rights reserved