با ما تماس بگیرید :

تلفن با ثبت شرکت در اروپا

ارتباط از طریق واتساپ :

0046722963279

00447759255283

0097433890269

ارتباط از طریق ایمو :

0046704575650

0046722963279

 ارتباط از طریق تماس تلفنی و تلگرام :

00989033948290

کدام نوع از شرکت سهامی

کدام نوع از شرکت سهامی

کدام نوع از شرکت سهامی

اگر اشخاص می خواهند شرکت کاملا خصوصی ثبت کنند شرکت سهامی خاص برای این گروه از موسسین بهتر است اما اگر می خواهند یک شرکت عمومی ثبت کنند شرکت سهامی عام بهتر است.


 

کدام نوع از شرکت سهامی را ثبت کنم؟

به طور کلی نمی توان گفت کدام نوع از شرکت ها بر دیگری برتری یا ارجحیت دارد. انتخاب نوع شرکت ها بستگی به اهداف موسسین آنها خواهد داشت.


سهامی عام یا سهامی خاص ؟

یکی از شرکت های که قانون گذار در قانون تجارت به آن پرداخته است و در دنیای بورس و تجارت بدان توجه زیادی شده است شرکت سهامی می باشد . شرکت سهامی همان طور که از نامش پیداست شرکتی می باشد که سرمایه آن به سهام اعم از با نام و بی نام تقسیم شده است و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آنها می باشد. و سود و ضرر آن فراتر از سرمایه گذارده شده ی آنان نمی باشد.

شرکت سهامی حتی اگر موضوع آن بازرگانی نباشد , خود شرکت سهامی " بازرگانی" محسوب می شود.
همان طور که در مقالات گذشته بدان اشاره شده است شرکت با مسئولیت محدود می توانست حداقل با دو شریک تشکیل شود اما در شرکتهای سهامی حداقل شرکا باید 3 عضو باشد و اگر تعداد اعضا کمتر از 3 عضو باشد شرکت سهامی تشکیل نمی شود.

در واقع یکی از شرایط اصلی و حیاتی این شرکت می باشد و بدون اجرای این شرط شرکت سهامی شکل نمی گیرد.

شرکت سهامی چند نوع می باشد؟

شرکت سهامی به دو نوع تقسیم می شود که عبارتند از :

شرکت سهامی عام
شرکت سهامی خاص
چه فرقی میان شرکت سهامی عام با شرکت سهامی خاص می باشد؟
موسسین شرکت سهامی عام قسمتی از سرمایه شرکت را از طریق واگذاری و فروش سهام به مردم تامین می کنند.
اما موسسین شرکت سهامی خاص تمامی سرمایه شرکت را در همان ابتدای تاسیس خود تامین می کنند .و اما این نکته حائز اهمیت می باشد که در تمام اوراق و اطلاعیه ها و آگهی های شرکت , نوع شرکت سهامی خاص و یا عام بودن آن باید در کنار نام شرکت بدون هیچ فاصله ای آورده شود.
و به طور روشن و خوانا باشد تا هیچ شبهه ای در نوع شرکت سهامی ایجاد نگردد.
حداقل سرمایه در شرکت سهامی عام نباید کمتر از 5 میلیون ریال باشد اما در شرکت سهامی خاص حداقل سرمایه نباید کمتر از یک میلیون ریال باشد.

اگر پس از تاسیس شرکت به هردلیلی سرمایه و موجودی شرکت کمتر از این میزان شود قوانین ثبت شرکتها در قانون تجارت به مدت یکسال به موسسین آن شرکت زمان داده است تا به افزایش سرمایه شرکت اقدام نمایند و یا شرکت را به نوع دیگری که سرمایه کمتری دارد تغییر شکل دهند. و الا هر ذی نفع می تواند انحلال آن شرکت را از دادگاه صلاحیتدار درخواست کند.

ثبت شرکت

برای تاسیس شرکت سهامی عام موسسین باید حداقل 20 درصد سرمایه شرکت را خود تعهد کرده و لااقل سی و پنج درصد مبلغ تعهد شده را در حسابی بنام شرکت در حال تاسیس در یکی از بانکها سپرده , سپس اظهارنامه ای به ضمیمه طرح اساسنامه شرکت و طرح اعلامیه پذیره نویسی سهام که به امضاء کلیه موسسین رسیده باشد به اداره ثبت شرکت ها تسلیم و رسید دریافت نمایند.

شایان ذکر می باشد که:
این مدارک را در تهران به اداره ثبت شرکت ها
در شهرستان به دایره ثبت شرکتها
در نقاطی که دایره ثبت شرکتها موجود نمی باشد به اداره ثبت اسناد و املاک محل باید تسلیم نمایند.
نکته : اگر قسمتی از تعهد موسسین شرکت سهامی عام به صورت غیر نقد باشد باید عین آن و یا مدارک مالکیت آن را به همان بانکی که سرمایه نقدی بدان سپرده شده برده و گواهی بانک را به همراه مدارک دیگر به مرجع ثبت شرکتها تسلیم نمایند.
نتیجه گیری

به نظر اینجانب به طور کلی نمی توان گفت کدام نوع از شرکت ها بر دیگری برتری و یا ارجحیت دارد. انتخاب نوع شرکت ها بستگی به اهداف موسسین آنها خواهد داشت.

بنابراین شرکتی برای موسسین برتری خواهد داشت که با اهداف و شرایط آنها همخوانی داشته باشد.

به عنوان مثال کسانی که می خواهند شرکت کاملا خصوصی ثبت کنند شرکت سهامی عام برای این گروه از موسسین مسلما مناسب نمی باشد زیرا شرکت سهامی عام بخش عظیمی از سرمایه شرکت خود را به صورت عرضه ی سهام توسط عموم مردم تامین می کنند در صورتی که این عمومیت با تماما خصوصی بودن در تضاد می باشد و بالعکس.

به این ترتیب افراد با خواندن قوانین شرکت ها و سنجیدن با شرایط موجود خود خواهند فهمید ثبت کدام نوع شرکت مساعد شرایطشان می باشد.


 

مطالب مرتبط :

روزنامه رسمی

 

علامت تجاری

ثبت شرکت در تهران

 

ارزيابى سهام

ثبت شرکت در کرج

اخذ اقامت مجارستان از طریق ثبت شرکت و تشکیل فعالیت تجاری ابتکاری یا تجربی

افزایش سرمایه شرکت

رتبه بندی شرکت


کلید واژه ها :

کدام نوع از شرکت سهامی، تغییر نام شرکت ، ثبت شرکت در کرج ، ثبت شرکتها در کرج ، اداره ثبت شرکت در کرج ، آدرس اداره ثبت کرج ، ثبت شرکت در کرج , ثبت شرکت , ثبت شرکت در ارمنستان , تلفن ثبت کرج ، نشانی ثبت شرکت کرج ، ثبت شرکت ، ثبت شرکت  در اروپا ، ثبت شرکت در انگلستان 

 وب سایت ثبت شرکت در اروپا

 

سوالات متداول 

 

تلفن دفتر ثبت شرکت

ثبت شرکت در اروپا | ثبت شرکت در ارمنستان | افتتاح حساب بانکی در ارمنستان | ثبت شرکت در انگلستان

اقامت در اروپا | مهاجرت به اروپا | مهاجرت و اقامت در کانادا ، آمریکا ، سوئد ، ایتالیا

با p>Designed and SEO by SUNIC | © 2017europeregister.ir All rights reserved