با ما تماس بگیرید :

تلفن با ثبت شرکت در اروپا

ارتباط از طریق واتساپ :

0046722963279

00447759255283

0097433890269

ارتباط از طریق ایمو :

0046704575650

0046722963279

 ارتباط از طریق تماس تلفنی و تلگرام :

00989033948290

علامت تجاری

علامت تجاری

علامت تجاری

علامت تجاری نشانه یا شاخصی است متمایز كننده كه موسسات بازرگانی یا سایر اشخاص حقیقی و حقوقی از آن منحصراً برای تعیین منشا كالا یا خدمات خود برای مصرف كنندگان و همین طور متمایز كردن آن ها از كالاها یا خدمات دیگر اشخاص حقیقی و حقوقی استفاده می كنند.


 

علامت تجاری

علامت تجاری نوعی مالكیت صنعتی است و به طور ستی عموماً از یك یا چند كلمه، حرف، اسم، عدد، سمبل، طرح، تصویر یا مجموعه ای از این عناصر تشكیل می شود كه كلاً قابل رویت هستند. هنگامی كه علامت تجاری در ارتباط با خدمات و نه كالا مورد استفاده قرار می گیرد، برخی اوقات به آن علامت خدماتی نیز گویند.

ثبت برند

به علاوه انواعی از علائم تجاری غیرسنتی وجود دارند كه قابل رویت نیستند، بلكه در قالب نت های موسیقی كه جنبه شنیداری دارند یا به صورت بو كه استشمام می شود، مشخص می گردند: مانند رایحه گل نحوه برخورد و مقررات ناظر بر این گونه علائم تجاری در نظامات حقوقی مختلف متفاوت می باشد. هم چنین علائم تجاری می توانند دو بعدی و سه بعدی نیز باشند. در هر حال، ویژگی متمایز كننده، عنصری مشترك در كلیه علائم تجاری است.

اصطلاحاتی چون \"مارك\" ، \"براند\" و \"لوگو\" گاه به جای علامت تجاری به كار می روند ولی آن ها دارای مفاهیم متفاوتی هستند كه عموماً در بازاریابی یا تبلیغات مورد استفاده قرار می گیرند و در محدوده حقوق مالكیت صنعتی جای ندارند.

با استفاده از علائم تجاری دو هدف تعقیب می شود
این علائم به مالكانشان كمك می كنند تا محصولات یا خدمات خود را با برانگیختن وفاداری به علامت، به فروش رسانده و توسعه دهند. هم چنین، این علائم با فراهم آوردن امكان انتخاب از میان چندین گزینه و با تشویق مالكان علائم تجاری برای حفظ و بهبود كیفیت محصولاتشان كه تحت علائم تجاری فروخته می شوند، به مصرف كنندگان كمك می كنند.
نشانه های جغرافیایی
نشانه جغرافیایی نام یا سمبلی است كه برای معرفی برخی كالاها كه به محل یا مبدأ جغرافیایی خاصی (مانند شهر، منطقه یا كشور) تعلق دارند به كار می رود. استفاده از این نشانه به عنوان گواهی نامه ای عمل می كند كه نشان می دهد كالا دارای برخی كیفیت یا معروفیت به لحاظ مبدأ جغرافیایی خود است.اصطلاح نشانه های جغرافیایی نسبتاً جدید بوده و به تازگی در مذاكرات بین المللی مطرح شده است. در عین حال، انواع مفاهیم در زمینه حمایت از این نشانه ها شكل گرفته است. به همین دلیل تلاش می شود از ان در وسیع ترین مفهو
م ممكن استفاده گردد و همه طرق موجود برای حمایت از اسامی مكان های جغرافیایی را قطع نظر از این كه آن ها بیانگر كیفیت كالاها به دلیل دارا بودن منشاء جغرافیایی خاص باشند یا مبدأ جغرافیایی محصول را مشخص سازند، در برگیرد. علاوه بر اسامی، نشانه های جغرافیایی شامل سمبل ها( مانند علامت، برج ایفل) نیز می گردد، زیرا نشانه های جغرافیایی تنها به اسامی شهرها و مناطق یا نام یك كشور محدود نمی شوند، بلكه می توانند ناظر بر سمبل ها نیز باشند. با استفاده از این سمبل ها دیگر نیازی به ذكر اسامی مكان های جغرافیایی به عنوان منشاء كالا نخواهد بود. در هر حال، هدف نشانه جغرافیایی مطلع ساختن مصرف كننده از این امر است كه آیا كالای خریداری شده موضوع نشانه جغرافیایی دارای كیفیت، شهرت، مرغوبیت یا سایر خصوصیات قابل انتساب به مبدأ جغرافیای آن كالا است.
ثبت برند

در کل، علامت تجاری عبارت از هر قسم علامتی است اعم از نقش، تصویر، رقم، حرف، عبارت، مهر، لفاف و غیره آن که برای امتیاز و تشخیص محصول صنعتی تجاری یا فلاحتی اختیار شود.

نشانه هایی هستند كه برای معرفی كالاها و محصولات صنعتی و یا خدماتی از لحاظ كیفیت و ضمانت جنس آنها مورد استفاده قرار می گیرد. این علائم ممكن است اسامی مركب شامل نقش تصویر و كلمه بوده یا به صورت تفننی (فانتزی) مانند ادكلن عقرب یا به صورت اسم منطقه و شهر (عسل سبلان اردبیل) و بالاخره به شكل علامت و ترسیمات برچسب اتیكیت و یا آهنگ مخصوص و غیره باشد.

ماده ١ قانون ثبت علائم تجاری و اختراعات در تعریف علامت تجارتی مقرر می دارد:

( علامت تجاری عبارت از هر قسم علامتی است اعم از نقش - تصویر - رقم - حرف - عبارت - مهر - لفاف و غیره آن كه برای امتیاز و تشخیص محصول صنعتی تجاری یا فلاحتی اختیار می شود. ممكن است یك علامت تجاری برای تشخیص امتیاز محصول جماعتی از زارعین یا ارباب صنعت و یا محصول یك شهر و یا یك ناحیه از مملكت اختیار شود.

از ماده فوق مستفاد می شود كه نوع علامت جنبه حصری ندارد بلكه با توجه به ابتكار از افراد برای شناسایی محصولات واحدهای تولیدی صنعتی یا خدماتی مانند حمل ونقل زمینی هوایی یا دریایی به صورت كلمات حروف ارقام تصاویر افراد عادی یا دانشمندان ویا به صورت آهنگ باشد.

ثبت برند

علامت تجارتی نه تنها باید با سایر علائم تجارتی تمایز و تفاوت داشته باشد و با نوع و جنس كالا نیز ارتباط تنگاتنگ نشان دهد بلكه باید توام با ابتكار و نوآوری ترسیم و تنظیم گردد و از اسامی عام وگمراه كننده در علامت استفاده نشود مثلا كلمه (شكر) را كه عام و ویژه كالا و جنس خاص است نمی توان به عنوان علامت انتخاب نمود.


 

مطالب مرتبط :

ثبت شرکت در کرج

ثبت شرکت در منطقه آزاد اقتصادی لابوآن مالزی

ثبت شرکت در مالزی

انحلال شرکت

افزایش سرمایه شرکت

کاهش سرمایه شرکت

نقل و انتقال سهام شرکت


کلید واژه ها :

علامت تجاری، تغییر نام شرکت ، ثبت شرکت در کرج ، ثبت شرکتها در کرج ، اداره ثبت شرکت در کرج ، آدرس اداره ثبت کرج ، ثبت شرکت در کرج , ثبت شرکت , ثبت شرکت در ارمنستان , تلفن ثبت کرج ، نشانی ثبت شرکت کرج ، ثبت شرکت ، ثبت شرکت  در اروپا ، ثبت شرکت در انگلستان 

 وب سایت ثبت شرکت در اروپا

 

سوالات متداول 

 

تلفن دفتر ثبت شرکت

ثبت شرکت در اروپا | ثبت شرکت در ارمنستان | افتتاح حساب بانکی در ارمنستان | ثبت شرکت در انگلستان

اقامت در اروپا | مهاجرت به اروپا | مهاجرت و اقامت در کانادا ، آمریکا ، سوئد ، ایتالیا

با p>Designed and SEO by SUNIC | © 2017europeregister.ir All rights reserved