با ما تماس بگیرید :

تلفن با ثبت شرکت در اروپا

ارتباط از طریق واتساپ :

0046722963279

00447759255283

0097433890269

ارتباط از طریق ایمو :

0046704575650

0046722963279

 ارتباط از طریق تماس تلفنی و تلگرام :

00989033948290

اخذ تابعیت در کشور پرتغال از طریق تولد

اخذ تابعیت در کشور پرتغال از طریق تولد

اخذ تابعیت در کشور پرتغال از طریق تولد

تابعیت اساساً یک رابطه ای است که فی مابین یک دولت و یک شخص حقیقی یا حقوقی علقه ای ایجاد می کند که براساس آن شخص به کشوری منتسب می شود .


 

اخذ تابعیت در کشور پرتغال از طریق تولد

این رابطه دارای سه عنصر سیاسی بودن ، معنوی بودن و حقوقی بودن است .مهم ترین وجه اخذ تابعیت ، اخذ آن از طریق تولد است که در این حالت تابعیت شخص از طریق تولد حاصل می شود و غیرارادی است.

تابعیت از طریق تولد دو شکل دارد : الف)اخذ تابعیت از طریق خاک ، ب)اخذ تابعیت از طریق خون.

منظور از روش اخذ تابعیت از طریق خاک آن است که شخص با تولد در یک کشور می تواند تابعیت آن کشور را اخذ کند. در مورد بسیاری از کشورها اما اخذ تابعیت از طریق تولد در آن کشور نیست بلکه از طریق خون ، یعنی رابطه نسبی با پدر و مادر منتقل می شود . البته منظور از تابعیت از طریق خون غالباً از طریق پدر می باشد . در حال حاضر در مواد قانون مدنی ایران نیز به گونه ای مقرر گردیده است که تولد از پدر ایرانی منجر به اخذ تابعیت می گردد ، لیکن در مورد تولد اتباع بیگانه که از پدر ایرانی نیستند شبهه وجود دارد و رویه بر آن است که شخص شناسنامه  (تابعیت) ایرانی را اخذ نمی کند .در کشور پرتغال تولد منجر به اخذ تابعیت این کشور نی شود.

به این مفهوم که در کشورپرتغال  تولد مسبب اخذ تابعیت نیست ، لذا سیستم اخذ تابعیت در این کشور خون می باشد . البته شایان ذکر است که سیستم اخذ تابعیت از طریق تولد در بسیاری از کشورها مدام در حال تغییر است ، برای مثال در کشور انگلستان تا چند سال پیش سیستم اخذ تابعیت از طریق خاک بود و حتی اگر طفلی در کشتی یا هواپیمای انگلستان به دنیا می آمد انگلیسی محسوب می شد ؛ لیکن این موضوع تغییر کرد و اکنون سیستم اخذ تابعیت انگلستان خون محسوب می شود.


 

مطالب مرتبط :

ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی کشور انگلستان

ثبت شرکت در مالزی

جامعۀ اقتصادي اروپا


 

کلید واژه ها :

 

اخذ تابعیت در کشور پرتغال از طریق تولد ، تحصیل در پرتغال ، مهاجرت به کشور پرتغال از طریق کار ، اقامت در پرتغال ، سرمایه گذاری در پرتغال ، ثبت شرکت در پرتغال ، کشور پرتغال , ثبت شرکت , ثبت شرکت , ثبت شرکت در ارمنستان ، ثبت شرکت در اروپا ، ثبت شرکت در انگلستان

 

 وب سایت ثبت شرکت در اروپا

 

سوالات متداول 

 

تلفن دفتر ثبت شرکت

ثبت شرکت در اروپا | ثبت شرکت در ارمنستان | افتتاح حساب بانکی در ارمنستان | ثبت شرکت در انگلستان

اقامت در اروپا | مهاجرت به اروپا | مهاجرت و اقامت در کانادا ، آمریکا ، سوئد ، ایتالیا

با p>Designed and SEO by SUNIC | © 2017europeregister.ir All rights reserved