با ما تماس بگیرید :

تلفن با ثبت شرکت در اروپا

ارتباط از طریق واتساپ :

0046722963279

00447759255283

0097433890269

ارتباط از طریق ایمو :

0046704575650

0046722963279

 ارتباط از طریق تماس تلفنی و تلگرام :

00989033948290

ادب‌ و هنر‌ ارمنستان

ادب‌ و هنر‌ ارمنستان

ادب‌ و هنر‌ ارمنستان

ادبيات‌ در 400 سال‌ بعد از ميلاد مسيح‌ در ارمنستان‌ آغاز شد. 


 

ادب‌ و هنر‌ ارمنستان :

اغلب‌ هنرهاي‌ ادبي‌ توسط‌ Moses of Khorene در قرن‌ پنجم‌ خلق‌ شدند. از آن‌ به‌ بعد ادبيات، كمي‌ تغيير پيدا كرد. در طول‌ سالها معيارهاي‌ ادبي‌ از قبيل‌ داستان‌ها و اسطوره‌ها كه‌ از ميان‌ نسلها گذر كرده‌ بودند، تغييراتي‌ يافتند. در طول‌ قرن‌ نوزدهم، نويسنده‌ ميكائيل‌ نعلبنديان‌ در جهت‌ خلق‌ يك‌ هويت‌ ادبي‌ ارمني‌ جديد، بسيار سخت‌ تلاش‌ كرده‌ بود. شعر نعلبنديان‌ معروف‌ به‌ «تصنيف‌ دختر ايتاليايي» ممكن‌ است‌ الهامي‌ براي‌ سرود ملي‌ ارمنستان‌ «Mer Hayrenik» بوده‌ است. گالري‌ هنري‌ ملي‌ در ايروان‌ داراي‌ بيش‌ از 16000 كار است‌ كه‌ تاريخ‌ آن‌ به‌ قرون‌ وسطي‌ برمي‌گردد، آنچه‌ كه‌ نشان‌دهنده‌ افسانه‌ها و داستان‌هاي‌ باشكوه‌ آن‌ روزگاران‌ مي‌باشد. نگارگري‌ اين‌ بناها توسط‌ استادان‌ اروپايي‌ انجام‌ گرفته‌ است. موزه‌ هنري‌ مدرن، گالري‌ عكس‌ كودكان‌ و موزه‌ Martiros Saryan فقط‌ تعدادي‌ از گالري‌هاي‌ خصوصي‌ وجود دارند كه‌ بيشتر در آغاز هر سال‌ با برپايي‌ نمايشگاه‌ها و فروشگاه‌هاي‌ چرخشي‌ در حال‌ فعاليت‌ هستند. از ديگر موارد فرهنگي‌ و هنري‌ ارمنستان‌ مي‌توان‌ به‌ كارهاي‌ سوزن‌دوزي‌ اشاره‌ كرد كه‌ از وسايل‌ زينتي‌ محسوب‌ مي‌شود.

 

سوزن‌دوزي‌ ارمني‌ از نشانه‌هاي‌ استفاده‌ توري‌ در ارمنستان‌ باستان‌ و طراحي‌هاي‌ سنتي‌ به‌ طور نمادين‌ در دوران‌ قبل‌ از ميلاد مسيح‌ بوده‌ كه‌ ريشه‌ هنر فعالي‌ مي‌باشد.‌

ارمنيان در رشته های معماری، پيكرتراشي، نقاشی، موسیقی، رقص و تئاتر نیز پیشینه پرباری دارند. با توجه به کوهستانی بودن ارمنستان و وفور سنگ های ساختمانی در این کشور و استفاده دیرباز از این سنگها در امر ساختمان سازی، پيكرتراشی بر روی سنگ نیز از اعصار قدیم در میان ارمنيان مرسوم گردید.

 

هنر نقاشی در ارمنستان بیشتر در کلیساها و صومعه ها رشد یافته و مورخان ارمنی قرن پنجم خبر از نقاشی های متعدد بر روی سقف و دیوارهای کلیساها در این دوران داده اند.

ارمنيان از دیر باز تئاتر را می شناختند. طبق نوشته مورخان ارمنی از یک قرن پیش از میلاد تئاتر در بخشهای غربی ارمنستان رواج چشمگیری یافت و سپس به بخشهای شرقی گسترش یافت و در نزد پادشاهان اجرا می شد. تئاتر یونانی در تئاتر ارمنی تاثیر به سزایی داشته واژه تاترون در زبان ارمنی به همان معنای تئاترون یونانی بوده و حکایت از این امر دارد که تئاتر از یونان به ارمنستان آورده شده است.


 

مطالب مرتبط :

فرهنگ کشور ارمنستان

اقتصاد کشور ارمنستان

اقامت در ارمنستان

اداره ثبت شرکتهای ارمنستان


کلید واژه ها :

ادب‌ و هنر‌ ارمنستان ، فرهنگ ارمنستان ، آشنایی با ارمنستان ، ثبت شرکت در ارمنستان ،ثبت شرکت در اروپا ، ثبت شرکت در انگلستان

 

 

 وب سایت ثبت شرکت در اروپا

 

سوالات متداول 

 

تلفن دفتر ثبت شرکت

ثبت شرکت در اروپا | ثبت شرکت در ارمنستان | افتتاح حساب بانکی در ارمنستان | ثبت شرکت در انگلستان

اقامت در اروپا | مهاجرت به اروپا | مهاجرت و اقامت در کانادا ، آمریکا ، سوئد ، ایتالیا

با p>Designed and SEO by SUNIC | © 2017europeregister.ir All rights reserved