با ما تماس بگیرید :

تلفن با ثبت شرکت در اروپا

ارتباط از طریق واتساپ :

0046722963279

00447759255283

0097433890269

ارتباط از طریق ایمو :

0046704575650

0046722963279

 ارتباط از طریق تماس تلفنی و تلگرام :

00989033948290

مدارک هویتی و به خصوص گذرنامه خود نکات ذیل را رعایت فرمائید

مدارک هویتی و به خصوص گذرنامه خود نکات ذیل را رعایت فرمائید

مدارک هویتی و به خصوص گذرنامه خود نکات ذیل را رعایت فرمائید

 

    مدارک هویتی و مسافرتی خود مثل گذرنامه، شناسنامه و . . . را به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی در اختیار افراد ناشناس قرار ندهید، چراکه در صورت وقوع هر گونه مشکل یا سوء استفاده از این مدارک توسط هر شخص دیگر، مسئولیت آن بر عهده شما خواهد بود.


مدارک هویتی و به خصوص گذرنامه خود نکات ذیل را رعایت فرمائید

    چنانچه گذرنامه خود را برای انجام سفر در اختیار شرکت مسافربری قرار داده اید حتما نسبت به اخذ رسید آن با درج زمان تحویل گذرنامه اقدام نمائید.

    تصاویر کاملی از گذرنامه که حاوی مشخصات دارنده، برچسب روادید و مهر خروج از کشور و ورود به کشور مقصد می باشد را تهیه و در جایی امن و جدا از اصل گذرنامه نگهداری نمائید تا در صورت مفقود شدن اصل گذرنامه، جهت ارائه به مقامات محلی کشور متوقف فیه و نمایندگی جمهوری اسلامی ایران مورد استفاده قرار گیرد .

    در هنگام ورود به مبادي مرزي کشور ارمنستان، دقت نماييد تا گذرنامه شما ممهور به مهر ورود ارمنستان شده باشد، لازم به ذکر است حتي در صورت سهل انگاري پليس مرزي ارمنستان، صاحب گذرنامه از نظر مقامات ارمنستان متهم به عبور غيرمجاز بوده، عواقب اين امر متوجه وي خواهد بود.چنانچه به هر دلیل توسط پلیس محل بازداشت شدید بلافاصله از مامورین بخواهید به استناد ماده 36 کنوانسیون وین ناظر بر امور کنسولی، مراتب را سریعا به سفارت یا نزدیکترین سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران اطلاع دهند و چنانچه زبان محلی نمی دانید از امضاء هرگونه اوراق و اسناد خودداری فرمائید.

 

    توجه داشته باشید که در زمان حضور در یک کشور خارجی تحت حاکمیت قوانین کیفری و مدنی آن کشور خواهید بود، در نتیجه تبعات هرگونه عمل خلاف قانون در کشور متوقف فیه بر عهده فرد بوده و چه بسا از نظر قوانین جمهوری اسلامی ایران نیز در داخل کشور موجب تعقیب فرد باشد.

    قبل از انجام سفر نسبت به شرایط ارمنستان از هر نظر، اعم از زیست محیطی و مقررات منطقه اطلاعات کافی کسب کنید. این اطلاعات در سفر شامل شرایط آب و هوایی، مقررات گمرکی، نیروهای خدماتی، انتظامی، بهداشتی و سایر امکانات است.

    اگر با وسایل نقلیه عمومی مسافرت می کنید پیش از سفر، بلیت رفت و برگشت تهیه کنید و از تایید رزروتان مطمئن شوید. برای سفر با اتومبیل شخصی، پیش از سفر از نظر فنی و ایمنی آن را تحت معاینه دقیق قرار دهید.

    هنگام ثبت نام برای سفر با تور مفاد قرارداد با دفتر خدمات مسافرتی مورد نظر را به دقت مطالعه و در صورت مشاهده هرگونه ابهام از کارمند مربوطه توضیح بخواهید.

    طبق دستورالعمل صادره از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نرخ سفرهای داخلی و خارجی براساس نوع خدمات و توافق صورت گرفته بین مسافر و آژانس اعمال می شود بنابراین با در نظر گرفتن تمامی جوانب، خدمات مورد نیاز سفر خود را انتخاب کنید.

    برای رزرو محل اقامت خود، اعم از هتل، متل،آپارتمان و... از طریق دفاتر معتبر و مراکز مسوول اقدام و از مراجعه به واسطه ها خودداری کنید، همچنین تایید رزرو انجام شده را از مرکز مربوطه طلب کنید.

    در سفرهای داخلی و خارجی هنگام ترک محل اقامت، مدارک شناسایی و کارت هتل را همراه داشته باشید. مشخصات خود را علاوه بر روی چمدان، در محل مناسبی در داخل چمدان نیز بچسبانید.

    در صورت مواجهه با هرگونه مشکل در سفر به ارمنستان به سفارت جمهوری اسلامی ایران و یا به دفتر ما در ایروان مراجعه کنید.

    از نگهداری و کمک در حمل چمدان و اثاثیه افراد ناشناس خودداری کنید.

    در سفر به ارمنستان برای اخذ ویزا از سپردن گذرنامه یا هرگونه مدرکی به افراد واسطه خودداری کنید. زیرا ویزای ارمنستان در مرز ارمنستان صادر می گردد . به اشخاص بدون یونیفورم و کارت شناسایی در فرودگاه ها ترمینال ها و سایر اماکن که در ظاهر به قصد کمک یا کنترل مدرک و در باطن به قصد دیگری به شما نزدیک می شوند، اعتماد نکنید و از ارائه وسایل و مدارک همراه خود به خصوص «گذرنامه» پرهیز کنید.

    در جابه جایی لوازم خود از فرودگاه، راه آهن و پایانه ها به هتل از وسایل حمل و نقل عمومی و رسمی استفاده کنید.

    جهت خرید یا تبدیل ارز به افراد دوره گرد و ناشناس مراجعه نکنید. مناسب ترین و مطمئن ترین مکان برای خرید یا تبدیل ارز، بانک ها و صرافی ها هستند. در صورتی که قصد دارید ارز همراه خود را به پول ارمنستان (درام) تبدیل نمائید از صرافی های مجاز که دارای تابلو و کارت شناسایی عامل فروش می باشد استفاده نمائید .از فروشنده رسید بخواهید وآنرا احتیاطاً نگهدارید . در ارمنستان صرافی های زیادی مخصوصا در مرکز شهر وجود دارند که بعضا اختلاف قیمت کمی هم با همدیگر دارند .صرافی های معتبرکه با قیمت مناسب تر مشغول بکارند عموما فروشگاه های زنجیره ای ساس می باشند .

    در اماکن شلوغ مانند بازارها، اماکن دیدنی، پارک ها و خیابان های پرازدحام از وسایل شخصی همراه خود مراقبت ویژه کنید.

    در تمام مدت طول سفر یک کارت شناسایی عکس دار و معتبر به همراه داشته باشید.

    کرایه تاکسی با توجه به میزان مسافت متغیر است. مبلغ کرایه را به واحد پول ارمنستان- درام- پرداخت کنید.

    همیشه از در دست داشتن آدرس دقیق مسیر و مکان هایی که قصد دیدار از آنجا را دارید اطمینان حاصل کنید.

    نقشه شهر، جاده ها و مکان های دیدنی و گردشگری را حتما همراه داشته باشید.

    در صورت گم کردن راه، از نزدیک ترین فروشگاه درخواست راهنمایی کرده یا با شماره تلفن های دفتر ما در ایروان تماس بگیرید.

    خطر جیب بری و... در سراسر جهان مسافران را تهدید می کند. نسبت به آنچه در اطراف تان می گذرد، هوشیار باشد.

    چنانچه برای تماشای جاذبه های توریستی از هتل محل استقرار خود خارج می شوید، بچه ها را با لباس روشن بپوشانید. ضمناً نام و مشخصات و محل اقامت فرزند یا فرزندان خردسال خود را روی یک تکه کاغذ بنویسید و در جیب شان قرار دهید.

    به فرزندان تان آموزش دهید از باز کردن در اتاق محل استقرار روی افراد ناشناس خودداری کنند.

    در بین اعضای خانواده در سفر برای هر فرزند خردسال یک فرد جوان را مسوول حفاظت وی در مواقع اضطراری تعیین کنید.

    هرگز بچه ها را تنها در اتومبیل رها نکنید.

    بهتر است هنگام گردش در شهر یا مراکز تفریحی، مدارک و کیف پول تان را در کیف دوشی متمایل به جلوی بدن بگذارید و نیز از قرار دادن کیف پول در جیب عقب خودداری کنید.

    وجه نقد مورد نیاز خود را حمل کنید و از توضیح برنامه سفر و میزان موجودی پول خود به دیگران خودداری کنید.

    می توانید در ایران یک حساب ارزی در بانک ملت افتتاح و در هنگام مسافرت با مراجعه به شعبه بانک ملت ایروان پول خود را در چند نوبت دریافت کنید.

    از پول، طلا و جواهر و اشیای باارزش به گونه یی استفاده کنید که جلب توجه نکند.

    در صورتی که تصمیم دارید تا دیر وقت را دراماکن تفریحی بگذرانید، از داشتن همراه یا همراهان دریغ نکنید .

    در هنگام سفر از قبول هر گونه امانت یا بسته ای توسط هر شخصی از ایران به ارمنستان بپرهیزید چون ممکن است عواقب بسیار خطرناکی برای شما داشته باشد .

    از در دسترس گذاشتن گذرنامه ، مدارک و پول خود جداً خودداری نمائید و مواظب افرادی که به عنوان راننده ،راهنما،بروکر(دلال های تهیه مسکن)به شما مراجعه می نمایند باشید .

    ورود هر گونه مواد مخدر به جمهوری ارمنستان ممنوع و مجازات های بسیار سختی برای دارندگان این مواد (هر چند کم باشد)در نظر گرفته می شود .دولت ارمنستان بشدت در این مورد حساس بوده و کنترل سختی بر ورود و خروج مسافران دارد.

    علیرغم امنیت بالایی که در ارمنستان وجود دارد ولی توصیه می شود از همراه داشتن مبالغ بالای پول نقد و آشکار نمودن آن خود داری فرمائید.

    اگر قصد اجاره نمودن منزل دارید مراقب افرادی که به شما مراجعه می نمایند باشید و گول آنها را نخورید .لطفا به افراد معتبر مراجعه نمائید .از گرو گذاشتن پاسپورت خود جهت اجاره منزل خودداری نموده و تمام پول اجاره چند روز را یکجا پرداخت ننمائید . ممکن است کلید منازل اجاره در دسترس افراد زیادی قرار گرفته باشد .اگر منزل اجاره نموده اید مدارک، پول و اشیای قیمتی و دوربین و لوازم گرانقیمت را در منزل جا نگذارید و توصیه می گردد حتی الامکان از هتل های معتبر استفاده نمائید .

    علیرغم عرضه گسترده مشروبات الکلی در فروشگاه ها، خوردن مشروبات الکلی در معابر عمومی ممنوع بوده و در صورت داشتن حالت نا متعارف بویژه در هنگام رانندگی یا داشتن اینگونه مواد در اتومبیل جرایم مالی زیاد و زندانی در نظر گرفته می شود.

    از هرگونه مشاجره با افراد محلی یا مطرح نمودن مطالب اختلاف بر انگیزمذهبی،سیاسی ( باتوجه به عدم آشنایی با زبان ارمنی ) خودداری نمائید همچنین از تردد در کازینوها و بارها که افراد حالت غیر عادی دارند خودداری نمائید .حتی الامکان شب ها از تردد در سطح شهر یا اینگونه مراکز خودداری نمائید .

    با توجه به نرخ برابری ارزها کالاهایی مانند موبایل،کامپیوتر،دوربین عکاسی،لوازم خانگی و .... چه از نظر تنوع و چه از نظر قیمت در ارمنستان گرانتر می باشند،لطفا اینگونه لوازم مورد نیاز خود را ایران تهیه فرمایید.

    در معاشرت خود با افراد محلی مخصوصا خانم ها نهایت دقت و نزاکت را داشته باشید تا رفتار تان باعث ایجاد سوء تفاهم نگردد. در صورت شکایت افراد مشکلات عدیده ای برایتان ایجاد می گردد.

    در صورتی که با اتومبیل شخصی به ارمنستان آمده اید جهت وسیله نقلیه خود پارکینگ در نظر بگیرید و از پارک اتومبیل در خیابان ها خودداری فرمائید. گرچه ماشین افراد محلی در خیابان بدون هیچ مشکلی پارک می باشد ولی بعضاً افراد سودجو ممکن است به اتومبیل هایی که دارای پلاک ترانزیت هستند نظر سوء داشته باشند.

    از مطرح نمودن مسائل سیاسی و خصوصا در باره کشتار سال 1915 ارامنه توسط ترکیه حتی با تلفن یا موبایل خودداری نمائید.

    سعی نمائید رفتارتان در اماکن مذهبی مانند کلیساها یا مراکزملی به نحوی باشد که مغایر با شئونات نباشد.

    اگر از فروشگاهی خرید می نمائید هنگام خرید دقت نمائید .سعی نمائید فیش خرید را نگهداری نمائید جهت تعویض کالا یا لباس حتما باید فیش خریدتان را ارئه نمائید .

    در مراکز ورودی ارمنستان سیمکارت شرکت های مختلف بصورت با گذرنامه بصورت رایگان ارائه می گردد. این سیمکارت ها سیمکارت توریستی می باشند و هزینه مکالمه آنان مخصوصا با ایران زیاد می باشد در صورت امکان از ایران با شما تماس بگیرند و اگر نیاز به تلفن همراه دارید از مراکز فروش داخل شهر با ارائه گذرنامه سیمکارت دریافت نمایید . هرگز از سیمکارت های ایرانی جهت مکالمه استفاده ننمائید، هزینه مکالمه آن سرسام آور می باشد .

    اگرمی خواهید از عرض خیابان عبور نمائید حتما از گذرگاه های عابر پیاده استفاده نمائید .در صورتی که در خیابان با اتومبیلی تصادف نمائید شما مقصر می باشید و در صورتی که پلیس شما را در این حالت ببیند جریمه خواهید گردید.

    کمپ و چادر زدن در پارک ها، معابر و مراکز تفریحی غیر قانونی است . مراکز تفریحی عمومی معمولا آلاچیق دارند که اجاره می دهند .

    از صحبت و دوستی با افراد مشکوک که به شما مراجعه می نمایند خودداری نمائید. سعی نمائید شماره های سفارت ایران در ارمنستان، پلیس ارمنستان و هتل و راهنمای خود را در دسترس داشته باشید .

    ممکن است افرادی به شما مراجعه نموده و جزوات یا تبلیغات مذهبی به شما ارائه نمایند یا از شما درخواست آدرس و تلفن و .... نمایند . از اینگونه افراد بر حذر باشید .

    با توجه به مذهب تمام غذاهای گوشتی ارمنستان غیر حلال می باشد به استثنای رستوران هایی که از گوشت حلال استفاده می کنند که تعدادشان زیاد نیست .با توجه به این نکته در صورتیکه این موضوع برای شما دارای اهمیت است می توانید یا از غذاهای گوشتی استفاده ننمائید یا اینکه از ماهی های خوشمزه قزل آلایی (نام ارمنی ایشخان) که در گوشه و کنار شهر فروخته می شود استفاده نمائید.

    و نهایتا اینکه مردم ارمنستان مردمی خوب و مهمان دوست هستند و احترام خاصی برای ایرانیان قائلند .اگر اصالت ایرانی خودتان را حفظ نمائید این احترام دو چندان خواهد گردید . پس ایرانی باشید و شأن ایرانی خود را حفظ نمایید.


 

مطالب مرتبط :

چگونگی ثبت شرکت در ارمنستان

ویزای کشور ارمنستان

افتتاح حساب بانکی در ارمنستان

اخذ مجوز یا لایسنز

توصیه های ایمنی قبل از سفر


کلید واژه ها :

توصیه های ایمنی قبل از سفر ، مدارک هویتی و به خصوص گذرنامه خود نکات ذیل را رعایت فرمائید ، ثبت شرکت در ارمنستان ،ثبت شرکت در اروپا ، ثبت شرکت در انگلستان

 وب سایت ثبت شرکت در اروپا

 

سوالات متداول 

 

تلفن دفتر ثبت شرکت

ثبت شرکت در اروپا | ثبت شرکت در ارمنستان | افتتاح حساب بانکی در ارمنستان | ثبت شرکت در انگلستان

اقامت در اروپا | مهاجرت به اروپا | مهاجرت و اقامت در کانادا ، آمریکا ، سوئد ، ایتالیا

با p>Designed and SEO by SUNIC | © 2017europeregister.ir All rights reserved